DARICA ARTIK DAHA GÜVENLİ OLACAK

DARICA ARTIK DAHA GÜVENLİ OLACAK
12 Aralık 2015, Cumartesi - 11:44

Darıca’da huzur ve güvenin en iyi şekilde sağlanabilmesi amacıyla, ilçenin çeşitli 64 değişik noktasına konulan 170 tane MOBESE kamerası 24 saat kayıt altında.

Darıca MOBESE Merkezi, ilk kez kapılarını gazetemize açarken, ilerleyen zamanlarda 24 farklı yere 24 adet kameranın daha faaliyete geçmesi bekleniyor

Geçtiğimiz aylarda Darıca’ya kurulan MOBESE sistemi daha sağlıklı görüntü alabilmek, olayları ve suça karışan şahısları daha kolay tespit ve teşhis edebilmek için Darıca için gerçekten büyük bir şans. Son teknoloji kameralarla, daha net görüntü elde edilen MOBESE sisteminde Darıca’nın 64 noktası, 170 kamera ile saniye saniye gözetleniyor. Darıca İstasyon Polis Amirliği’nde kurulan MOBESE Haber Alma Merkezi, Darıca’nın asayiş olaylarını anında takip ediyor. 155 çağrı merkezi ile de koordineli çalışan görevli personelin en büyük amacı ise olaylara en hızlı şekilde müdahale etmek. Şehrin huzuru ve halkın güvenliği için gece gündüz görev yapılan MOBESE merkezinde, özel hayatın gizliliği de ön planda tutuluyor. Her gün onlarca olay kaydeden kameralar MOBESE merkezinden yönetiliyor. İşte Darıca’nın bu önemli MOBESE Merkezi, dün ilk defa kapılarını gazetemize açtı. Komiser Aşkın Sarıçayır yönetimindeki Darıca MOBESE Merkezi’ne giriş ise sadece görevli olan 3 personel ile birlikte parmak izi tanıma sistemi ile yapılıyor.

NASIL ÇALIŞIYORLAR?                                                                                                             

155 Polis İmdat hattıyla koordineli olarak çalışan MOBESE sisteminde görevli olan memurlar, gelen çağrıları karşılıyor. Aldıkları ve ihbara dönüşmesi gereken çağrıları, ihbara dönüştürüp ilgili kanal operatörlerine aktarıyorlar. Memurlar, ihbarı telsiz aracılığıyla ilgili ekiplere yönlendiriyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki