Darıca da Karne Sevinci

Darıca da Karne Sevinci
17 Haziran 2016, Cuma - 17:54

2015-2016 eğitim öğretim yılı sene sonu karne töreni Darıca’da yapıldı. törende öğrencilere karneleri dağıtıldı, ayrıca ilçe genelinde başarılı 75 öğrenciye kitap ve bisiklet hediye edildi.

Darıca’da 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı sona erdi. İlçe genelinde 39 bin öğrenci ile 1983 öğretmen tatile girdi. Eğitim yılının sona ermesi nedeniyle tören düzenlendi. Aslan Çimento İlkokulunda düzenlenen törene Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, okul müdür ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Kaymakam Ömer Karaman törende yaptığı konuşmada ilçe genelinde yaklaşık 40 bine yakın öğrencinin tatile çıktığını belirterek;’’ sizler koca bir yıl emek verdiniz çalıştınız bundan dolayı bizlerde sizleri bisikletle ödüllendirmek istedik. Bunun yanı sıra tatil de okumak için kitap da hediye ediyoruz. Hepinize iyi tatiller diliyorum.’’ Şeklinde konuştu.

KARABACAK BİSİKLET MÜJDESİ VERDİ

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise törende yaptığı konuşmada öğrencilere bisiklet müjdesi verdi. Öğrencileri bugün bir yıllık emeklerinin karşılığını aldıklarını belirterek:’’ kiminiz takdir aldı kiminiz teşekkür. Bizim için en önemlisi geleceğe çok iyi hazırlanmış olmanız. Burada milli değerlerimize bağlı bir gelecek yetiştirdiğiniz için emeği geçenlere teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Başkan Karabacak konuşmasında öğrencilere bir de müjde verdi. Ortaokul öğrencilerini her yıl Çanakkale Şehitliğine götürdüklerini ifade eden Başkan Karabacak;’’seneye ilçemizde 5. Sınıfı bitiren bütün öğrencilerimize bisiklet hediye edeceğiz.’’  Diyerek öğrencilere müjde verdi.Konuşmaların ardından tören şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki