DARICA DA ŞEHİRLER BULUŞUYOR KÜLTÜRLER KAYNAŞIYOR

18 Ağustos 2015, Salı - 18:12

Ülkemizdeki terör olaylarından dolayı Darıca’daki 9. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliği iptal edilirken , derneklerin açtıkları yöresel standlar vatandaşların akınına uğruyor.

Ülkemizin değişik yörelerinden il derneklerinin açtıkları standlarda dernekler kendi yöresel kültürlerini tanıtma fırsatı yakalarken, ziyaretçilerde hem değişik kültürleri tanıma hem de değişik yörelerin yiyecek ve içeceklerinin tadına bakma fırsatı yakalıyor.

ŞÖLEN ALANI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Hemen hemen her akşam değişik bir derneğin standını ziyaret ederek, dernek yönetimi ve vatandaşlarla iç içe olan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise bu yıl ki etkinliğin iptal edilmesine rağmen , Darıca ve böğe halkının her akşam sahile akın ettiğini ifade ederek, ülkenin birlik ve beraberliğinin en güzel örneklerinin Darıca’da yaşandığına dikkat çekti.Başkan Karabacak,” her ne kadar bu yıl ki etkinliklerimiz iptal edilse de dernek standalarımızda vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. Her akşam farklı bir il derneğinde insanlarımızla hasbihal ediyor, illerimizin örf, adet, gelenek ve göreneklerini yaşatmaya çalışıyoruz.İnşallah önümüzdeki senelerde hep birlikte şölen havası içinde etkinliklerimizi devam ettireceğiz.” diyerek düşüncelerini açıkladı.

Diğer yandan bu yıl tamamlanarak hizmete açılan Şölen Tören Alanı ve Şölen Ateşi vatandaşların büyük beğenisini kazanırken, vatandaşlar şölen ateşinin önünde hatıra fotoğrafları çektirmeyi de ihmal etmiyorlar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki