DARICA DA ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ

19 Ağustos 2015, Çarşamba - 15:53

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın seçim vaatleri arasında yer alan “Teknolojik Mola Projesi”, Darıca sahilde 4 ayrı noktaya kurulan Wİ_Fİ İstasyonları ile hayata geçti.

Darıca Belediyesi yeni projesiyle şehrin belli noktalarında vatandaşlara günün her saati akıllı telefon, tablet veya taşınabilir bilgisayarlar üzerinden bedava internet erişimi sağlanmaya başladı.İlk etapta Darıca sahilde 4 ayrı noktaya kurulan Wİ_Fİ İstasyonlarının sayısı zamanla artırılacak.

TELEFONLAR DA ŞARJ EDİLEBİLECEK

İnsanların sonsuz bir bilgi kaynağı olan ve günümüzde artık herkesin vazgeçilmez ihtiyaçlarından birisi olan internete dolayısıyla bilgiye ulaşmalarını sağlamak amacıyla başlatılan proje çerçevesinde vatandaşa sunulmaya başlanan ücretsiz internet hizmetine erişmek için vatandaşların Wİ_Fİ  istasyonlarının bulunduğu alana yaklaşık 100 metre mesafede bulunmaları ve T.C. Kimlik numarasını doğrulatmaları yeterli oluyor. Çevreye duyarlı olarak geliştirilen projede aynı zamanda vatandaşlar cep telefonlarını şarj edebilecekler.Güneş enerjisinden kendini şarj edebilen Wİ_Fİ  istasyonları için elektrik harcamasının da önüne geçilmiş oluyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki