Darıca Hospıtalpark hastanesinden örnek uygulama

Hospıtalpark hastanesinden örnek uygulama
10 Mart 2016, Perşembe - 13:00

Darıca Hospıtalpark hastanesi örnek bir uygulamayı faaliyete geçirdi

Darıca Hospıtalpark Hastanesi`nde çocukların yaşadığı korku ve endişeyi azaltmak amacıyla ameliyathaneye sedye yerine akülü oyuncak araba ile götürülme uygulaması başlatıldı.

ÖRNEK BİR UYGULAMA

Geçtiğimiz günlerde Hospıtalpark hastanesinde  çocukların akülü araçla ameliyahaneye götürülmesi uygulaması hasta yakınları tarafından da büyük ilgi gördü.Uygulamayı faaliyete geçiren hastane yönetimine teşekkür eden hasta yakınları,uygulama memnuniyet verici çocuklar stressiz bir şekilde ameliyathaneye gidiyorlar,buda bizleri rahatlatıyor,uygulamayı faaliyete koyan hastene yönetimine teşekkür ediyoruz dediler.

OYUN ŞEKLİNDE AMELİYATA GİDİYORLAR

Çocukların stressiz bir şekilde ameliyat haneye götürlmesinin hem kendilerini hemde hasta yakınlarını memnun ettiğini belirten Hastanenin başhekimi DR.Nilgün Yönten çocukların,bu kapsamda servisten ameliyathaneye kadar sedye ile yaşamış oldukları streslerini, sıkıntılarını bir miktar azaltıp bir oyun şeklinde sevecen bir şekilde ameliyathaneye getiriyoruz. Özellikle akülü araçlarımız hasta güvenirliğini için oldukça uygun. Emniyet kemeri mevcut. Çocuğumuz kendi kullanabiliyorsa çocuğumuz kullanabiliyor, isterse annesi babası kullanabiliyor veya personelimiz kullanıyor. Uygulamamız gerçekten çok kabul gördü. İnşallah hastane yönetimi olarak bundan sonrada değişik projelere imza atacağız dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki