DARICA KADİR GECESİNE HAZIRLANIYOR

09 Temmuz 2015, Perşembe - 16:58

Darıca Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Kadir Gecesi’nde düzenleyeceği etkinlikle on binlerce insanı sahilde buluşturacak.

Kadir Gecesi nedeniyle düzenlenecek programda toplu iftar yemeğinde Darıca halkı orucunu birlikte açarken, dünyaca ünlü hafızlar tarafından Kuran Kerim ziyafeti ve Senai Demirci sohbet ve şiirleriyle bölge halkıyla buluşacak, aynı zamanda binlerce insan Enderun usulü toplu teravih namazı kılarak hep birlikte el açıp dua edecekler.

 

Senai Demirci Gönüllere Hitap Edecek

Ramazan ayını farklı etkinliklerle geçiren Darıca Belediyesi değişik mahallelerde düzenlediği toplu iftar programlarının ardından  sahilde gerçekleştireceği toplu iftar programıyla bölge halkını on bin kişilik iftar yemeğinde bir araya getirecek. Topluca kılınacak akşam namazının ardından yazar Senai Demirci gönüllere hitap eden sohbetiyle ve  en güzel şiirleriyle Darıca sahilde sevenleriyle buluşacak.Mısısrlı Hafız Mahmut Sabbah ve Hamza Ensaroğlu gibi dünyaca ünlü hafızlar tarafından verilecek Kuran-ı Kerim ziyafetinin ardından binlerce insan Osmanlı döneminde kılınan Enderun usulü teravih namazını hep birlikte kılarak Kadir Gecesi’ni ihya edecekler.

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, bütün bölge halkını Kadir Gecesi’nde Darıca’ya davet ederken,”birlik ve beraberlik duygularının had safhaya ulaştığı bu mübarek günlerde, bin geceden daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin feyz ve bereketinden hep birlikte istifade etme adına bütün bölge halkını bu güzel etkinliğe bekliyor, şimdiden Kadir Gecesi’nin ülkemize ve bütün İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”diyerek düşüncelerini dile getirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki