DARICA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

25 Kasım 2014, Salı - 14:11

Öğretmenler Günü dolayısıyla Darıca Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle Darıca’da görev yapan okul müdürleri ve müdür yardımcıları Dilruba Kalepark’ta  düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldiler.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama yemeğine Darıca Kaymakamı Ömer Karaman , Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz,Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydınlık,Darıca Belediye Başkan Yrd. Metin Söylemez,  Şube Müdürleri, okul müdürleri ve müdür yardımcıları katıldılar.

 

Yemeğin ardından yapılan konuşmalarda Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz bu güzel günde kendilerini bir araya getiren Başkan Karabacak’a teşekkür ederken,tüm eğitim camiası adına protokole birer çiçek takdim etti.

 

ÖĞRETMENLİK FEDAKARLIKTIR

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise programa katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür ederken,öğretmenlik mesleğinin dünyanın en kutsal ve fedakarlık gerektiren mesleklerinin başında geldiğine vurgu yaptı.Başkan Karabacak  “bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü olması ve medeni milletler seviyesine erişmesi ancak  öğretmenlerinin başarılı  çalışmalarına bağlıdır.Bu kutsal mesleği  diğer birçok meslekten ayıran en önemli özellik, malzemesi ve meyvesinin insan olmasıdır. Öğretmenlerimiz ömür boyu öğrenen ve öğreten insan olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle güçlü ve modern bir ülke olma yolunda hızla ilerleyen ülkemize  en büyük hizmeti veren ,gençlerimizi emanet ettiğimiz ,onları hayata hazırlayan , fedakar ve cefakar bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” diyerek duygularını dile getirdi.

 

            Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’da konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek, her alanda önemli isimlerin yetişmesine vesile olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”diyerek konuşmasını tamamladı.Konuşmaların ardından Kaymakam Karaman ve Başkan Karabacak tarafından Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz’a günün anısına bir kahve takımı hediye edildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki