DARICA TARİHİ MİRASI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

DARICA TARİHİ MİRASI GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
20 Kasım 2015, Cuma - 16:50

 

Darıca Belediyesi ile Kocaeli Valiliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde Darıca İskoliye Mektebi ve Tekel Binası Restorasyon Uygulama Proje çalışmaları hızla ilerliyor.

Darıca’nın en eski yapılarından olan İskolye Mektebi ve Tarihi Tekel Binası restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen  Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yapılacak olan çalışmalarla Darıca’nın tarihi mirasının gün yüzüne çıkacağını ve yapım aşamasından sonra yapıların tarihi kimliklerine uygun olarak halkımızın hizmetine sunulacağını söyleyerek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Karabacak, ” Darıca İskoliye Mektebi ve Tekel Binası Restorasyon Uygulama Projesi bölgemiz adına önemli bir kazanım olacak. Mezbelelik haldeki bu tarihi yapıtları anıtlar kuruluyla birlikte yapacağımız çalışmalarla ayağa kaldıracağız. Yaklaşık 5 milyon TL lik bu proje Darıca için son derece önemli bir proje. Yaklaşık 2 yıllık bir çalışma sonucu projeyi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız.” diyerek projeyle ilgili bilgiler aktardı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki