DARICA TEK YÜREK OLDU

Darıca Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kadir Gecesi’nde düzenlediği etkinliklerde binlerce insanı sahilde buluşturdu.
24 Temmuz 2014, Perşembe - 15:39

 

ERZİNCANLI ŞİİRLERİNİ DARICA’DA SEVENLERİYLE PAYLAŞTI

            Darıca Belediyesi bölge halkını on bin kişilik iftar yemeğinde bir araya getirirken akşam ezanının okunmasıyla birlikte hep birlikte orucunu açan vatandaşlar daha sonra yapılan Osmanlı Şerbeti ,çay ve kandil şekeri ikramlarıyla Kadir Gecesi’ni karşılarken ikram çeşmesinden gece boyunca yaklaşık bir ton Osmanlı Şerbeti dağıtıldı.

            Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Müftüsü Remzi Pehlivan,meclis üyeleri,muhtarlar ve binlerce insanın katıldığı etkinliklerde iftar yemeğinin ardından topluca akşam namazı kılındı.Namazın ardından ramazan ayı boyunca TRT ekranlarında sevenleriyle buluşan Dursun Ali Erzincanlı bu kez en güzel şiirlerini Darıca sahilde sevenleriyle paylaştı.

            BİNLERCE EL FİLİSTİN İÇİN DUAYA AÇILDI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak programda yaptığı kısa selamlama konuşmasında, binlerce insanı bu mübarek gecede biraraya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek katılımlarından dolayı herkese teşekkür edip Kadir Gecesi’nin ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Karabacak,başta Filistin olmak üzere bütün dünya Müslümanları için dua ederek zulümlerin son bulması temennisinde bulunurken “başta Filistin olmak üzere Suriye,Mısır,Arakan ve Irak olmak üzere her nerede zulüm gören Müslüman din kardeşlerimiz varsa Rabbbim hepsinin yar ve yardımcısı olsun.Bu mübarek gecenin hatırına zulümler son bulsun diyoruz, Rabbimizden zalimleri kahreyle diyoruz,çoluk çocuk demeden Müslüman din kardeşlerimiz katledenleri Allah’a havale ediyoruz.Rabbim ülkemizdeki birlik ve beraberliği bozmasın diyor ve geceniz bereketli olsun diyorum.”sözleriyle konuşmasını tamamladı.

            ENDERUN USULÜ TERAVİH NAMAZI KILINDI

Dursun Ali Erzincanlı’nın şiirlerinin ardından binlerce insan Osmanlı döneminde kılınan Enderun usulü teravih namazını hep birlikte kılarak Kadir Gecesi’ni ihya ettiler. Seyfullah Kartal’ın sunumu ve şiirleriyle  devam eden gece  okunan Kuran-ı Kerim’lerle devam eti. Program dualarla sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki