Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın müjdesini verdiği Bayramoğlu ve Tuzla Sahil Yolu Projesi’nin ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

2011 yılında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından gündeme getirilen Tuzla - Darıca Sahilyolu Projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izin aldıklarını söylemişti. Dönemin Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yaptığı açıklamada dolgu yapılarak açılacak yolun, bu şehre yapılacak en büyük zararlardan biri olduğunu belirtmişti.

Darıcalıların sonuçlanmasını merakla beklediği bu proje için müjde veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,"Tuzla sahil yolunu Darıca’ya bağlayacağız. Bunun çalışmaları bitmek üzere’’ ifadelerini kullanmıştı.

TRAFİK ARTIK KALDIRMIYOR

200 bini geçen nüfusu ile bir çok ilden dahi büyük bir nüfusa sahip olan ilçemiz Darıca’nın şu anda en büyük problemi trafik sorunu.Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğunluk yüzünden Darıcalılar büyük bir sorun yaşıyor. Bayramoğlu ve Tuzla Sahil Yolu Projesi’ne ne zaman başlanılacağını merak eden vatandaşlar, ‘’Darıca’nın trafiği artık çekilmez oldu. Bir an önce Bayramoğlu ve Tuzla Sahil Yolu Projesi’nin ve diğer yol projelerinin başlamasını istiyoruz. Tuzla’da yol çalışmaları devam ederken, Darıca’da hiç bir çalışmanın olmamasının sebebi nedir? Bu projeye resmi olarak ne zaman başlanılacak? Yetkililer bu projeyi hızlandırmalı’’ şeklinde yorumlar yaptılar.