Darıca’da aşura matemi

02 Kasım 2014, Pazar - 14:18

 

Türkiye Caferileri Vakfı tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen Aşura matemini anma programı ile ilgili hazırlıklar son aşamaya geldi.

3 Kasım Pazartesi günü Darıca Nenehatun Stadyumu’nda saat 10:00’da gerçekleşecek programın her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor.

Türkiye Caferileri Vakfı tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen Aşura matemini anma programı ile ilgili hazırlıklar son safhasına getirildi.

Türkiye Caferileri Vakfı  tarafından yapılan açıklamada, “3 Kasım 2014 Pazartesi günü Darıca Nenehatun Stadyumu’nda saat 10:00’da gerçekleşecek programın her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleşmesi bekleniyor. Milletvekilleri, Diyanet İşleri Yöneticileri, çeşitli dernek ve kurumların yöneticileri olmak üzere İlimizden de protokolün katılması bekleniyor. Yaklaşık 1400 yıl önce yaşanan ve tarihe kara bir leke olarak geçen Kerbela hadisesinin yıldönümü olan Aşura gününde caferisi, alevisi, sünnisi demeden tüm insanlar bir araya gelecek. Mezhep farkı gözetmeksizin, Peygamberimizi dahi yıllar öncesinden ağlatan Hz. Hüseyin (a.s.)’nin matemine ortak olacak.  Çeşitli şiirler, mersiyeler ve konuşmaların yapılacağı programda binlerce kişi Kızılay’a kan bağışında bulunacak. Program Azerbaycan'dan gelen sanat yönetmeni Rasim Memmedov tarafından hazırlanan 'Aşura Şehitleri' isimli tiyatro gösterisi ile son bulacak . Program sonrasında yine her yıl olduğu gibi bu yıl da şehitler anısına konuklara helva ikramında bulunulacak. “denildi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki