DARICA’DA ÇEVRE HAFTASI KUTLANDI

09 Haziran 2015, Salı - 15:33

Dünya Çevre Haftası Darıca’da farklı etkinliklerle kutlandı.Darıca ilçesinde faaliyet gösteren okulların katılımıyla gerçekleşen ve Darıca Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak sahilde sona eren çevre yürüyüşü ile start alan etkinlikler Cevher Dudayev parkında yapılan çeşitli etkinliklerin ardından ödül töreni ile sona erdi.

 

Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan yürüyüşün ardından folklör gösterileri ve öğrencilerden oluşan koro izleyenlerin beğenisini kazanırken programda kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman bütün bireylerin çevreye duyarlı olması gerekliliği üzerinde durarak sağlıklı nesiller için çevrenin önemine dikkat çekti.

 

YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

Çevre bilincinin insanlara küçük yaşlarda kazandırılmasının önemine değinen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise konuşmasında Darıca Belediyesi olarak çevreye verdiklerin önemin altını çizerek “Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu güzel etkinlikte sizlerle bir araya gelmekten dolayı çok mutluyum. Çevremizin daha yaşanılabilir bir çevre olması için temizlikte,atık maddelerin toplanmasında ve geri dönüşümde sizlerinde katkılarıyla çok önemli adımlar attık. Yaşanabilir bir çevre adına şu an içinde bulunduğumuz sahil başta olmak üzere ilçemizin her noktasında önemli çalışmalara imza attık.Güzel yarınlar için yediden yetmişe hepimizin çevremize sahip çıkması gerek.Bu tür etkinlerle de çocuklarımıza çevre bilinci aşılama gayreti içindeyiz.’ diyerek düşüncelerini açıkladı. Program Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve okullara ödül sunumuyla son buldu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki