Darıca’da “El Emeği Gün Yüzüne Çıkıyor” Projesi Hayata Geçti

Darıca’da “El Emeği Gün Yüzüne Çıkıyor” Projesi Hayata Geçti
24 Haziran 2016, Cuma - 15:00

 Darıca Belediyesi hayata geçirdiği projeyle ilçede yaşayan kadınların ev ekonomisine katkı sunmasını sağlıyor. 
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak seçim beyannamesinde kadınlara yönelik verdiği sözü yerine getirdi. Bir süredir belediye ekipleri tarafından üzerinde çalışma yapılan “El Emeği Gün Yüzüne Çıkıyor” projesi Darıca Sahili’nde hayata geçirildi. Darıca Sahili amfi tiyatro bölgesinde bulunan stantlarda ilçede yaşayan kadınların el emeklerini satacağı projenin açılışına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve ilçede yaşayan kadınlar katıldı.
Projeyle ilgili bilgiler veren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Seçim beyannamemizde yer alan bir projeydi. Bugün bu sözümüzü yerine getirmiş olduk. İlçemizde yaşayan hanım kardeşlerimizin bir yıl boyunca evlerinde, çeşitli kurs ve belediye kurslarında ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomisine katkıda bulunacağı bir proje” dedi
Projeden yararlanmak isteyenlerin belediyeye başvurması gerektiğini belirten Karabacak, “Sahilde amfi tiyatronun olduğu bölgede yer alan stantlarımızdan 10 tane bu proje için ayırdık. Buradan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız belediyemize başvuru yapabilirler. Herhangi bir mağazadan alıp, burada satış yapmak isteyenlere müsaade edilmeyecek. Sadece hanım kardeşlerimizin bir yıl boyunca el emekleriyle ürettikleri ürünler satılabilecek. Bu çarşı yılda bir ay açık kalacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki