DARICA’DA ENGELLİLERDEN MUHTEŞEM YEMEKLER

Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi ile Gebze Profesyonel Aşçılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Engelliler Yemek Yarışması Darıca’da yapıldı. Dudayev Parkında yapılan ve 20 yarışmacının katıldığı yarışmada jüri üyeleri tüm yarışmacıları birinci ilan etti.
26 Mayıs 2014, Pazartesi - 17:12

 

Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan yarışmayı Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak. Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve kalabalık davetli topluluğu izlerken, 10 kişilik jüri engellilerin yapmış oldukları, yemek, tatlı ve makarna ile meyve tabaklarının tadına baktı. Tad, görünüş, işçilik, kompozizyon, sunum ve hijyen kategorilerini dikkate alan jüri üyeleri derecelendirmede bir hayli zorlandılar. 20 yarışmacının yemeklerini değerlendiren jüri üyeleri almış oldukları ortak karar sonucu yemeklerinin birbirinden güzel oldukları ve tadları ayırt edemediklerinden dolayı tüm yarışmacıları birinci ilan ettiler.

Yarışmacılara katılım sertifikası ve madalyaları, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,  Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı Yalçın Manav ve Darıca Bir Umut Engelliler Derneği Başkanı Melek Arıkan tarafından verildi.

BİR HAFTADA BÜTÜN ENGELLERİ KALDIRDIK

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,  bir haftadır düzenledikleri etkinliklerle engelliler ve ailelerinin sosyal ve kültürel anlamda yaşantılarına renk katmayı hedeflediklerini ifade ederken, yemek yarışmasında da  engellilerin ve ailelerinin güzel yemeklerini tadma fırsatı bulduklarını belirtti.Başkan Karabacak  ‘’engelli kardeşlerimizin yaşamın içinde yer almasını görmekten çok mutlu olduk. Belediye olarak engellilere desteğimiz bundan sonrada devam edecek. Hepsinin gönüllerine ve ellerine sağlık.’’ Diyerek katılımlarından dolayı engelli ve ailelerine teşekkür etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki