DARICA'DA NELER OLUYOR

Darıca'nın kara kutuları LİSTEDE!Ak Parti Darıca Belediye Meclis Üyesi Aday Listesi’nin belirlenmesinin ardından geçmiş dönemde de meclis üyesi olarak görev yapan Mustafa İltekin ve Yılmaz Tunalı’nın listenin üst sıralarında yer edinmeleri hem parti camiasında hem de Darıca Kamuoyu’nda şok etkisi yarattı.
17 Şubat 2014, Pazartesi - 17:32

KARABACAK’A ZOR GÜNLER YAŞATMIŞTI

Tuzla Caddesi üzeri’nde  bir inşaatın proje çizimini alan,  inşaat yapılacak arsanın genişletilmesine ilişkin takasta, deniz manzaralı sokağı arsaya dahil etmek karşılığında mezarlık yanında daha değersiz bir arsayı vermek üzere hem mecliste gündeme getiren Mustafa İltekin yeni dönem meclis üyesi aday listesinin 3.sırasında yer aldı. Ulusal ve yerel basında “Darıca’yı parsel parsel satıyorlar” başlıkları ile başta Darıca belediyesi’ni ve Başkan karabacak’a zor günler yaşatan İltekin’in tekrar listede yer alması şaşkınlık yarattı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde de imar komisyon üyesi olan Mustafa İltekin’in, Darıca’da inşaat yapacak insanların beklediği çekmeler ve bodrum şartı ile ilgili konuları Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Oturumları’nda gündeme getirmeyerek, Darıcalı inşaatçıları maddi ve manevi zarara uğramasına da neden olmakla hedef haline gelmişti.

TUNALI İLE DE BAŞI AĞRIMIŞTI

Aslan Çimento’nun ruhsatsız başlattığı fora kazık inşaatı, yıllardır Tuzla Caddesi’nden geçen kamyonların denetlenmemesi, Aslan Çimento önünden geçen kamu yoluna güvenlik bariyerinin konulması, denizler kanuna muhalefeten fabrikaya ait bir limanın kamu malı olan denize konuşlandırılması, çimento fabrikasından çıkan duman ve çimento tozunun yıllardır Darıca Halkına çektirdiği işkenceyi, örtbas ederek, Belediye Başkanı Karabacak ile muhalefet parti meclis üyelerini ve vatandaşları karşı karşıya getiren Yılmaz Tunalı, yeni dönemde de meclis üyesi  olmak için listenin  11. Sırasında aday olarak yer aldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki