DARICA'DA OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANDI

22 Ocak 2015, Perşembe - 13:13

Darıca Belediyesi ve Darıca Kaymakamlığının düzenlediği kahvaltı programında Darıca'ya yeni atanan okul müdürlerini bir araya getirdi. Yeni eğitim öğretim dönemiyle birlikte gerçekleşen atamalarla Darıca'ya gelen müdürlerinin kaynaşmaları ve ülke genelinde yapılan Temel Eğitimden  Ortaöğretime  Geçiş (TEOG) sınavında tam puan alan öğrencilerin ödüllendirilmesi için düzenlenen programa Darıcadaki tüm okul müdürlerinin yanı sıra Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz ve şube müdürleri katıldı.

 

Yapılan konuşmalarda Eğitim ve öğretimin Darıcaki durumu ve yapılması gerekenler üzerine olurken, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak  "Belediye Olarak her alanda vatandaşların yanındayız ilçemizde her mahalemizde oluşturmuş olduğumuz bilgievlerimizle yavrularımıza okullarında almış oldukları eğitime destek niteliğinde takviye edici bir hizmet veriyoruz. Maddi durumu iyi olmayan dershane gidemeyen öğrencilerimizin ağırlıkla kullandığı bilgievlerimiz, okul derslerinin yanında derğer dersleri, müzik, resim, satranç, tiyatro vb. eğitimlerle hayata her anlamda hazırlıyoruz" diyen Karabcak  gelecek nesillerin eğitimlerinin çok önemli olduğu vurguladı.

 

Darıca'da eğitim öğretim veren okulların fiziki şartlarının çok iyi olduğunun ve aynı oranda başarı beklediklerinin altını çizen Darıca Kaymakamı Ömer Karaman sözlerine şöyle devam etti; Kocaeli'nin eğitimdeki seviyesi belli bunun üst seviyelere çıkarmak öğretmenlerin olduğu kadar müdürlerin de ellerinde olan bir durum. Bu sebeple her okul müdürü okulunun eğitim seviseyesinden sorumuludur. Bu seviyenin yükselmesinde hem kaymakamlığımız hemde belediyemiz sizlerin hizmetindedir. Zaten belediyemizin yapımış olduğu hizmetler oratadadır." dedi .

 

Program konuşmaların ardından tüm Türkiyede yapılan Temel Eğitimden  Ortaöğretime  Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun hepsini bilerek tam puan alan on dört öğrencinin ödüllendirilmesinin ardından sona erdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki