DARICADA RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

Darıca Bolulular Derneği, düzenlediği iftar yemeğinde ilçede yaşayan Bolulu vatandaşları bir araya getirdi. İftar yemeğine Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, meclis üyeleri ve Bolulular Dernek Yönetimi ve ile dernek üyeleri katıldı.
21 Temmuz 2014, Pazartesi - 15:21

 

Yenilen yemeğin ardından yapılan iftar duasından sonra Bolulular Dernek Başkanı Ercan Türkcan kısa bir selamlama konuşması yaparak, yemeğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.Türkcan bu tür etkinliklerin birlik ve beraberlik duygularının artmasına vesile olduğunu söyleyerek, sosyal ve kültürel etkinliklerin süreceğini ifade etti.

 

BAŞKAN KARABACAK, DERNEKLER KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİMİZDİR

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise yaptığı kısa selamlama konuşmasında derneklerin kültürel zenginliklerin yaşatılmasında büyük payı olduğunu ifade ederek  “örf,adet, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasında büyük önem arz eden derneklerin esas amacı öncelikle yaşadığımız şehre katkı sunmak olmalıdır. Elbetteki doğduğumuz yerleri unutmayacağız ama yaşadığımız yerin her alanda gelişmesi adına da çalışmalar yapmalıyız. Dernekler ayrıştırıcı değil, birleştirici olmalıdır Darıca’da yaşayan her insan Bolululur Derneği’ne rahatlıkla girebilmeli ve derdine çare arayabilmelidir. İşte o zaman dernekler gerçek manada hizmet üretebilirler. Bizler düzenlediğimiz Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali’nde şehrimizde yaşayan her bölgeden göç etmiş farklı kültürlere sahip insanlarımızı bir araya getirerek bu amaca hizmet etme gayreti içinde oluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bir araya getiren bu yemeğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki