Darıca’da Urfalılar Damga Vurdu

24 Ağustos 2014, Pazar - 13:18

Darıca Belediyesi Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’na önceki akşam sıra gecesi faktörüyle Urfalılar damga vurdu. Urfalılar hem coştu, hem konuklarını coşturdu.

Darıca Belediyesi tarafından bu yıl 8’ncisi düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliği kapsamında Urfalılar hem damakları, hem kulakları mest etti. Urfa yöresine has yemeklerden oluşan ziyafetle başlayan etkinlik Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sıra Gecesi Topluluğu’nun müthiş gösterisi ile zirve yaptı. Gebze’de kısa bir süre önce Mustafa Turanalp başkanlığında kurulan dernek kısa süre içinde hazırlandığı etkinlikten alnının akıyla çıkıp gerek protokolden, gerekse katılımcılardan takdir ve beğeni topladı. Geceye Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydın, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, AKP Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’ın da aralarında bulunduğu bürokratlar, siyasiler, dernek başkanları ile İstanbul ve Mersin’nden Urfa yöresi dernek başkanları katıldı.

KARABACAK’IN URFA SEMPATİSİ Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Urfa’nın kendisinde ayrı bir yeri olduğunu belirtip ortaokul yıllarında sıklıkla dillendirdiği, “Urfa’nın etrafı dumanlı dağlar” isimli eserden nakarat bölümünü şiir tadında okudu. Gecede Şanlıurfa yöresine has kıyafetler giyip pistte de hünerlerini sergileyen Başkan Karabacak, Şanlıurfa’nın özelliklerine yer verdiği konuşmasını, “Bu ülkenin tüm insanları olarak biriz, beraberiz” diyerek tamamladı. Kaymakam Ahmet Karaaslan ise iyi niyet dileklerini ilettiği konuşmasında dernek yönetimini dört dörtlük bir programa imza atmalarından ötürü kutladı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki