Darıca’dan Urfa’ya gönül köprüsü kuruldu

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Darıca Yaşlılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YAS-DER) her yıl ortaklaşa yürütülen ‘Kardeş okul projesi’ çerçevesinde yapılan görüşmeler sonucunda bu yıl Darıca Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Siverek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi seçildi.
04 Haziran 2014, Çarşamba - 17:53

 

 

13-16 Ocak 2014 tarihleri arasında YAS-DER Dernek Yönetim Kurulu ve üyeleri, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü gözetiminde; 1 Öğretmen ve Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden seçilmiş 8 öğrenci kardeş okul olarak seçtikleri Siverek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Yapılan ziyaret sırasında, Siverek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden  seçilen 50 öğrencinin eğitim ile ilgili tüm eksiklerinin giderildi. Velilerden ihtiyaç sahiplerine yardım edilerek ayrıca okulun ihtiyaçlarından seçilen 1 tanesi temin edilerek okula teslim edildi.

SİVEREK’TEN MİSAFİR GELDİLER

 

Kardeş Okul Projemiz gereği Siverek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi de 2-5 Haziran 2014 tarihleri arasında Darıca Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret etmek üzere 8 öğrenci ve 2 Öğretmen, önceki gün Darıca’ya geldiler. Etkinliğin ilk gününde Darıca Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü ile Darıca YAS-DER Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sabiha Gökçen Havaalanından karşıladıkları misafirler, ev sahibi öğrenciler ile tanışmak ve kaynaşmak üzere Darıca Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne geldiler. Tanışma ve kaynaşma faslından sonra yapılan ziyaretler ardından Gebze Ticaret Odası’na gidilerek orada bölgemiz hakkında bilgilendirildikten sonra, Gebze Ticaret Odası tarafından Eskihisar Hisarüstü tesislerinde akşam yemeğinde ağırlandılar. Gecenin sonunda Darıca Aslan Çimento Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden öğrencilerin evlerinde konaklayacak olan 8 öğrenci ev sahipleri ile birlikte sabah İstanbul ziyaretinde buluşmak üzere evlerinin yolunu tuttular. Etkinliğimize maddi ve manevi desteklerinden dolayı Darıca Belediyesine, Gebze Ticaret Odasına ve Has-Er Fırın’a teşekkür ediyoruz. Bu etkinlik sırasında Darıca İlçe Protokolü Ziyaretleri, İstanbul’un tarihi ve Turistik yerleri, Kocaeli İl Protokolü ziyaretleri, TÜBİTAK-MAM gezisi ve Darıca Kuş Cennetine görülecekler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki