Darıcalı Öğretmenlere Orff Metodu Anlatıldı

Darıcalı Öğretmenlere Orff Metodu Anlatıldı
01 Temmuz 2016, Cuma - 12:01

Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı sene sonu seminer çalışmaları kapsamında ana okulu ve ilkokul öğretmenlerine ORFF eğitimi aldırdı.

 Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı sene sonu seminer çalışmaları kapsamında ana okulu ve ilkokul öğretmenlerine ORFF eğitimi aldırdı. Darıca İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'ndaki eğitim Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr.Özden Kuşçu tarafından verildi. Program sonrası Darıca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alpaslan Şahin, Öğretim Görevlisi Özden Kuşçu'ya  çiçek ve şilt taktim etti. Öğretmenler ve Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür etti.

ORFF METODU NEDİR?
Orff Metodu, çocuklara temel müzik eğitimi vermek için çocuğun alışık olduğu elemanları kullanarak tamamen doğal yolla öğrenmeyi teşvik eden, Avusturyalı ünlü besteci Carl Orff tarafından geliştirilen bir metottur. Çocukların içlerindeki doğal yeteneklerin kendiliğinden çıkması ve kendilerini daha kolay ifade etmeleri için çeşitli oyunlarla ve çeşitli danslarla, dram öğeleri de taşıyan hareketlerle, figürlerle kendi yaratıcılıklarını da geliştirme fırsatı buldukları bu yöntem içinde birçok öğe barındırıyor. Bu metodun en temel öğesi, dans, müzik, konuşma, dil, vücut ve hareket birlikteliğidir. Bu temel öğeleri kullanarak, orff metodu uygulandığında, çocukta müzikal yönden gelişme sağlanır. Aynı zamanda bu gelişmeyle birlikte, çocukta öğrenme disiplini, grup sorumluluğu alma, başkaları ile çalışmayı öğrenme ve dikkat becerilerinin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Taklit ve keşfetmenin, doğaçlama ve müzik yazarlığına yol açması ile aktif bir şekilde öğrenmeyi sağlar.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki