Dava tanıklar gelmeyince ertelendi

12 Kasım 2015, Perşembe - 12:24

İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan Cemevi mevkiine yakın bir parkta meydana gelen olayda 28 yaşındaki Ufuk Demirtaş’ın öldürülmesinin ardından açılan davanın 2’nci duruşmasına dün devam edildi. Görülen duruşmaya ifade verecek olan tanıklar katılmayınca dava 5 dakika sürdü.İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan Cemevi mevkiine yakın bir parkta meydana gelen olayda 28 yaşındaki Ufuk Demirtaş aynı mahallede oturan Kadir Yılmaz, Musa Yılmaz ve Umut Akbal ile aralarında geçmişe dayalı bir husumet olan büfe nedeniyle yine tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüşünce Ufuk Demirtaş sırtından ve kafasından vurularak öldürüldü. Cinayet silahını kullandığı öne sürülen Kadir Yılmaz olaydan sonra kayıplara karışırken, kardeşi Musa Yılmaz ve Umut Akbal gözaltına alındı. Konuyla ilgili görülen davanın 2’nci duruşmasına dün devam edildi.

BENİM OĞLUM ÖLDÜ

Görülen duruşmaya Ufuk Arslan’ın annesi İmoş Arslan ve sanık müdafileri katılırken duruşmada tanık olarak ifade verecek olan İlker Yeşilbağ ve Serdar Yoloğlu katılmadı. Görülen duruşmada ifade veren İmoş Arslan, “Ben olayı görmedim. Benim oğlum öldü. Sanıkların tamamından şikayetçiyim. Suçu birlikte işlemişler cezalandırılmalarını istiyorum. Başka bir söyleyeceğim yoktur. Adalete güveniyorum” ifadelerini kullandı.

15 ARALIK’A ERTELENDİ

Görülen duruşma tanıkların ve sanık Kadir Yılmaz’ın ifadesinin alınmaması nedeniyle yalnızca 5 dakika sürdü. Mahkeme heyeti sanık Mehmet Yılmaz hakkında yakalama emri çıkartılmasına, Askerde olan tanık Serdar Yoloğlu için Manisa 1’nci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’na talimat yazılmasına, Bursa’da bulunan sanık Bekir Karabulut’un duruşma günü SEGBİS ile katılmasına, Tanık İlker Yaşilbağ’ın zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı 15 Aralık tarihi saat 09.00’a erteledi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki