Davutoğlu; Bir Doğru Dört Yanlışı Götürür

Ak parti genel başkanı ve başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin düzenlediği mitingde meydanı dolduran binlerce vatandaşa hitap etti
24 Mayıs 2015, Pazar - 00:42

Ak parti genel başkanı ve başbakan Ahmet Davutoğlunun konuşmalarından satır başları;

 “Bizi bu güneş altında bekleyen Aziz Kocaeli’ye selam olsun. Al bayraklarla helikopterdeyken o kadar güzel görünüyorsunuz ki. Kocaeli eğer bugün böyleyse 7 Haziran şimdiden bellidir. Kocaeli her zamanki yerinde. Bu destanda bu coşkuda Akça Koca vardır, Karamürsel vardır. Kocaeli yerinde duramıyor maşallah. 7 Haziran’da yeni bir destan yazmaya hazır mısınız. Tuzak kuranların tuzaklarını başlarına çalmaya hazır mısınız? Bu duygu seli içinde sizlerle buluşmaktan daha güzel bir gurur yok. Kocaeli bizi çok iyi bilir, dava ve hizmetimizi bilir, Kocaeli her zaman bize sahip çıktı. Kocaeli’nin bu coşkusunu herkes görsün ve duysun. Hepimiz 1999 Depremi’ni çok iyi bilir, yüreğimiz Kocaeli ile atı. O günden bugüne devletimizin geldiği yeri görmek için farka bakın.

AVRUPA’DA BİR İLK

O dönemde Başbakan iki gün sonra gelmişti buralara. Onlar acıları bile paylaşmak için Ankara’dan Kocaeli’ye gelemediler Ama dün siz gördünüz Ordu Havalimanı’nı denizin ortasına dolgu yaprak açtık. Onlar kara yoluyla deprem bölgesine gelemezken bizler denizi doldurarak Avrupa’da ilk havalimanını yaptık. Onlar konuşur AK Parti yapar. Şimdi bunlar bir araya gelmiş, arklarında Paralel Yapı var. Ben başarısız olursam genel başkanlığını bırakmaya hazırım diyorum. Onlara soruyorum ama onlarda çıt yok. Onların oyu yüzde 25. Yüzde 25 ile iktidar olunur mu? Onlar oylarını korurlarsa yerinde duracaklarmış. HDP’nin eş başkanı daha vahim. Genel başkan demek başarının da başarısızlığın da sorumluluğunu sütlenmek demek. 3 parti bir de paralel çete Ak Parti’yi durduracakmış. AK Parti’yi durdurabildiler mi? Onlar bizi engelleyebildiler mi? Peki 7 Haziran’da durdurabilirler mi? Bu yüzde 4 yanlış bir doğruyu götürmez, ama bizde bir doğru 4 yanlışı götürür.

 

GELENLERE SORUN!

Hepimizi bu büyük davanın yeni Türkiye’nin neferleriyiz. Bugün 57. ilimizdeyiz. Biz 81 ilimizi dolaşacağız. Kocaeli’ye gelen milliyetçilere sorun onlar neden Doğu’da yok. Al bayrağı her yerde dalgalandıran kim? CHP ile HDP aynı dili kullanıyor. Birisi İmam Hatipleri kapatacağım diyor diğeri de diyor. Aziz Kocaelililer mescidi aksaya postallarla girenlere dost olur muyuz? Biz onlara ders verecek miyiz? Şimdi Kılıçdaroğlu seneler sonra coğrafya dersi öğrenmeye başlamış. Türkiye merkez ülke diyor. Türkiye’nin merkez ülke olduğunu dünyaya kim gösterdi? Türkiye’nin bütün çevre havzalarla bütünleşmesini kim sapladı? Balkanlara, Üsküp’e kim sahip çıktı? Somalili kardeşlerimiz açlık içinde kıvranırken oraya inen ilk uçak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağıydı. Onlar Osmanlı’dan utanırlar. Bunlar tarih, coğrafya katilidir. Kocaeli bunlara bir ders verecek miyiz? O Kılıçdaroğlu’na Anadolu’yu merkez kılan Osmanlı’dır diyecek miyiz?

 

İZMİT’E KADAR GELECEK
Şimdi yeni mega projelere başladık. Şimdi dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’da inşa ediyoruz. Biz o havalimanın temellerini atarken Gezi olaylarını çıkardılar. Ama öyle ya da böyle İstanbul dünyanın en büyük havalimanına kavuşacak. Dünyanın en uzun kuleli asma köprüsünü yapıyoruz. O Marmaraylar metrolar ta İzmit’e kadar gelecek. Ey gençlik biz 2023’ü inşa ediyoruz, siz 2053’ü inşa edecek misiniz? Şimdi Türk Hava Yolları ile konuştuk, artık gençlerin yurtdışı biletleri yüzde 30 indirimli olacak. Gençlerimiz tarihi keşfetsin, tarih yazsın. Biz tarih yazmaya kararlı mıyız? Bütün bu projeler Türkiye’nin en büyük projeleri.
Mesela İzmit Körfez Geçidi’ni Türkiye’ye kim getirdi? Ama İstanbul’la Ankara arasındaki Kocaeli üzerinde hızlı tireni kim inşa etti? İstanbul ile Ankara arasını süper hızlı trenle bir buçuk saatine indireceğiz. Ve tüm bunların merkezinde Kocaeli var, Kocaeli’nin çalışkan insanları var. Kocaeli Türkiye’nin özetidir. Kocaeli Türkiye’nin her yerine ulaşır, yetişir. 7 Haziran’da Türkiye’nin her yerine ulaşmaya var mısınız? İzmir-İstanbul Otoyolu ile Kocaeli yine merkezde. Biz Türkiye’nin etrafında bir gönül coğrafyası kuruyoruz.

Yükselen Türkiye’yi engellemek istiyorlar. 7 Haziran’da 90’lı yılların karanlık günlerine dönmek istiyorlar. Kuyruklarda bekleyen bir Türkiye’ye dönmek ister misiniz? Dudaklarınızdan düşmemesi gereken şey dava istikbal aşkıdır. Aziz Kocaelililer bu mega projeleri hayata geçireceğiz. VE Kocaeli bu mega projelerinin merkezi olacak Kocaeli siyaseten çok şanslıdır. Çok kıymetli siyasetçiler yetiştirdiniz. İl başkanlarınız Nihat Ergün bakanımız oldu, Fikri Işık Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu, İbrahim Karaosmanoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı, Zeki Aygün milletvekili oldu. Şemsettin Ceyhan ise kurucu il gençlik kolları başkanıydı. Değerli Kocaelililer demokrasiyi yükseltecek miyiz? Millet tarafından yazılan anayasaya imza atacak mıyız? Artık Türkiye bütün yaralarını sardı. Büyük bir kalkınma hamlesinin içine girdi. Kocaeli ile İstanbul’u ayırt etmek mümkün olmayacak. Kocaeli, İstanbul-Ankara arasında merkez şehir olacak.

KOCAELİ SÖZÜNÜ TUTAR

Kocaeli’de Bilişim Vadisi’nin temelini atıyoruz. Bilişim Vadisi Türkiye’nin ilk büyük vadisi olacak. Kocaeli’yi Bilim Merkezi kurduk Kılıçdaroğlu’nun rüyasında gördüğü cip fabrikasını da Kocaeli’ye kuracağız. 7 Haziran’da Kocaeli’de 11’de 11 yapmaya var mısınız? Değerli Kocaelililer yükselen Türkiye’ye Yeni Türkiye’ye var mısınız? Bu çetelere karşı dur demeye var mısınız? Bütün bu tuzaklara karşı destan yazmaya var mısınız? Kocaeli şifa merkezi yapalım mı? Bilim merkezi yapalım mı? Bunlar için herkesin sandığa gitmesi lazım. Kocaeli’de sandıkları patlatmaya var mısınız? 7 Haziran’a kadar kapı kapı gezmeye var mısınız? Gerçek merkez ülke Türkiye’yi yükselen küresel güç yapacak mıyız? Kocaeli söz verdi mi yapar.” Kocaelililer vedalaşan Başbakan Davutoğlu konuşmasının ardından İzmir’e STK toplantısına katılmak üzere yola çıktı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki