DEDE HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDI

Çayırova belediyesi idari işler amiri Ömer Dede uzun süredir verdiği hukuk mücadelesini kazanarak tüketiciler için örnek olabilecek bir karara imza attırmayı başardı.
19 Şubat 2014, Çarşamba - 16:26

İki tane özel bankadan kredi kullanan Dede, kendisinden alınan dosya masraflarının haksızca alındığını tespit ederek önce Çayırova kaymakamlığı tüketici Hakem heyetine başvurdu. Tüketici Hakem heyetinin kendisini haklı bulmasıyla beraber, kredi kullandığı Vakıfbank kararı mahkemeye taşıdı.

4.ASLİYE HUKUK DEDEYİ HAKLI BULDU

4.Asliye hukuk mahkemesi milyonlarca banka müşterisini ilgilendiren önemli bir karara onay verdi. Uzun süredir hukuk mücadelesini sürdüren Ömer Dede’ye Mahkeme, fazladan alınan dosya masrafının yasal faiziyle beraber iade edilmesine karar verdi.

MİLYONLARCA TÜKETİCİYE ÖRNEK OLDU

Çayırova Kaymakamlığı tüketici hakem heyeti Ömer Dededen alınan dosya masraflarını bankanın geri ödemesi yönünde karar verdi. Tüketici Hakem Heyetinin vermiş olduğu karara itiraz eden banka avukatları karara itiraz ederek 4.Asliye Hukuk mahkemesine davayı taşıdı.

Mahkeme, bankanın, müşterisinden aldığı dosya masrafını yasal faizi ile birlikte ödemesine, ayrıca mahkeme masraflarını da üstlenmesine karar verdi. 

Dede gazetemize açıklamada bulunarak, uzun süredir devam eden hukuk mücadelemiz adaletin teşkil etmesiyle noktalandı. Mahkemenin vermiş olduğu bu karar benim gibi milyonlarca insanı yakından ilgilendiriyordu. Bizim hukuk mücadelemiz sonucu ortaya çıkan bu karar milyonlarca tüketiciye örnek teşkil edecek. Benim gibi bu sorunu yaşayan tüketiciler hakem heyetlerine ve hukuka güvenerek haklarını aramaları gerektiğine inanıyorum, dedi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki