Dede katili için müebbet istendi

10 Şubat 2016, Çarşamba - 13:45

Cumhuriyet Savcısı, dedesini öldüren Hamza Büyük için nitelikli şekilde kasten adam öldürme suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanmasını istedi.

Geçtiğimiz yıl 15 Nisan tarihinde Başiskele’de meydana gelen olayda 18 yaşındaki torunu Hamza Büyük ile tartışan Hakkı Büyük, torununun tabancasından çıkan 4 kurşunla ağır yaralanmış, sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti. Olaydan 15 gün sonra teslim olan Hamza Büyük hakkında Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın görülmesine bugün devam edildi. Duruşmada mütalaa veren Cumhuriyet Savcısı, akıl sağlığı yerinde olan Hamza Büyük için nitelikli şekilde kasten öldürme suçundan sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanmasını istedi.

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE

Duruşmaya sanık Hamza Büyük, amcası Hayrettin Büyük ve avukatları Cengiz Sarıbay ile Nurcan Özlen, Merih Kavukçu katıldı. Mahkemede sanık Hamza Büyük için istenilen Adli Tıp Raporu'nda akıl sağlığı yerinde olduğu anlaşıldı. Beklenen raporun gelmesinin ardından Cumhuriyet Savcısı mütalaasını verdi. Sanığın dedesi Hakkı Büyük’ü nitelikli şekilde kasten öldürdüğü yönünde görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanığın ağırlaştırılmış hapis cezasıyla yargılanmasını istedi. Savunma için süre veren mahkeme heyeti, duruşmayı 9 Mart tarihine erteledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki