Değerlerini bilen bir nesil yetiştirmeliyiz

Değerlerini bilen bir nesil yetiştirmeliyiz
15 Mart 2016, Salı - 14:36

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Fatih Sultan Mehmet Bilgievini ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.Başkan Karaosmanoğlu, Körfez’de bulunan Fatih Sultan Mehmet Bilgievini ziyaret etti. Bilgievlerinde bilgi destek programından faydalanan öğrencilerle ve Ailede Değerler Eğitimi programına katılan velilerle görüşen Karaosmanoğlu, Bilgievi sorumlusundan eğitimler ve aktiviteler hakkında bilgi aldı. Bilgievi eğitmenlerine tavsiyelerde bulunan Başkan Karaosmanoğlu; “Öğrenciler burada derslerin dışındaki faaliyetlerde faydalı şeylerle uğraşsınlar. Gelişmiş ülkelerde teknoloji ile ilgili eğitimler nasıl yapıyorsa biz de o şekilde eğitimler verilsin. Yeni projeler üretecek, bilgisayar programları yazabilecek çocuklar yetiştirelim.” ifadelerini kulandı. 

“ÇOCUKLARLA, AİLE BİREYLERİ GİBİ İLGİLENİN”

Bilgievi’nde ders destek programları ve kültürel etkinliklerin yanında değerler eğitiminin de verildiğini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu; “ Değerler Eğitimi verirken, onlara birer ağabey birer abla gibi davranalım. Öğretmeni gibi değil de daha çok aileden birisi gibi yaklaşalım.” şeklinde konuştu. Maddi zenginlikten daha önemlisinin güzel yetiştirilen çocukları olduğunu söyleyen Başka Karaosmanoğlu; “En büyük varlığımız, çocuklarımızdır. Onları iyi yetiştirirsek hayata iyi hazırlarsak dünyanın en zengin insanı biz oluruz. Hayırlı evlattan daha büyük zenginlik olmaz” dedi.

OKUMANIN, ÖĞRENMENİN YAŞI YOKTUR

Mevcut eğitim ve öğretim sistemimizin ezbere dayalı bir yol izliyor olması, gençliği kitap okuma ve araştırma alışkanlığından alıkoyuyor, diyen Karaosmanoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bu durum onları gelecekteki meslek yaşamlarına da hazırlayamamaktadır. O yüzden çocuklarımız kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri gerekiyor. Burada sizlere güzel imkânlar sunuluyor. Bilgievi’ndeki donanımlı kütüphanelerde faydalı kitapları bulup okuma şansınız var. Sadece öğrenciler değil anneler babalar da buradaki kitaplardan faydalanabilir. Okumanın yaşı olmadığı gibi, öğrenmenin de yaşı yoktur.”

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki