DEMİRCİ AŞURE DAĞITTI.

Ak Parti Çayırova belediye başkan aday adayı Şevki Demirci Muharrem ayı dolayısıyla Çağdaşkent meydanında Aşure dağıtımına katıldı.
17 Kasım 2013, Pazar - 18:05

Ak parti Çayırova belediye başkan aday adayı Şevki Demirci,Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıttı. Şevki Demirci; “Tabi bizim buradaki amacımız birlik, beraberlik içerisinde muharrem ayı bereketini hep birlikte yaşamak”

KENDİ ELLERİYLE AŞURE DAĞITTI.

Çağdaşkent Meydanı’nda,ve Şekepınar bölgesinde kurulan stantlarda Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure dağıtıldı. Ak parti belediye başkan aday adayı Demirci meydana gelerek vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Meydanda bulunan gençlerle yakından ilgilenen Demirci aşureleri kendi elleriyle meydanda bulunan vatandaşlara ve esnaflara ikram etti.

Demirci; Bugün Çayırovamızın farklı bölgelerinde halkımıza aşûre ikram ettik. Aşûrenin bir anlamı da paylaşmak ve şükretmektir. Aşure asırlardır ülkemizde birlik, beraberlik, kardeşlik, kaynaşma ve bereketi temsil etmektedir. Bu geleneğimizi yaşadığımız ve yaşattığımız için mutluyuz. Bizim buradaki amacımız birlik, beraberlik içerisinde muharrem ayı bereketini hep birlikte yaşamak. Geçmişte yaşanan o ayrıştırmaları ortadan kaldırıp huzur içinde birlikte yaşamanın sembolü olarak bunu görmek istiyoruz. İnşallah muharrem ayı ve aşure günümüz birlik beraberliğimizin, kardeşlik hukukumuzun artmasına vesile olur dedi.

.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki