DEMOKRASİ İLE ÇÖZECEĞİZ

AK Parti’nin 79’uncu İl Danışma Meclisi toplantısı geniş güvenlik önlemleri altında yapıldı. 30 polis ve 10 koruma şube müdürlüğü memurunun görev aldığı danışmada Antikkapı’nın çevresinde kuş uçurtulmadı
26 Temmuz 2015, Pazar - 22:55

AK Parti il teşkilatının 79’uncu İl Danışma Meclisi toplantısı olağanüstü güvenlik önlemleri altında Antikkapı’da gerçekleştirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımı ile gerçekleştirilen Danışma Meclisi toplantısında yaklaşık 30 polis görev yaptı. Emniyet güçleri öncelikle Antikkapı’nın girişinde gelen partilileri tek tek aradıktan sonra içeriye aldı. Antikkapı’nın bahçe kapısından yapılan girişler için X-Rey cihazı da kuruldu. Partililer aramanın ardından X-Ray cihazından geçerek toplantı salonuna girdi.

VEKİLLER VE BAŞKANLARI ARATMADILAR

Son günlerde Türkiye’nin doğusunda yaşanan olaylar, operasyonlar ve canlı bomba ihbarları üzerine AK Parti’nin Danışma Meclisi toplantısında da olağanüstü önlemler alındı. AK Parti’de geniş güvenlik önlemleri altında yapılan toplantının girişinde AK Parti İl Yöneticisi Temel Erten arama noktasının önünde durarak, emniyet güçlerinin milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarının aranmasının önüne geçti.

BAŞKANLAR EKSİKSİZ KATILDI

Polislerin içerde ve dışarıda görev aldığı toplantıya Bakan Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı, eski İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve yaklaşık 1500 teşkilat üyesi katıldı.

TEŞKİLAT ÜYELERİNE SORU FORMU DAĞITILDI

AK Parti’nin Danışma toplantısının basına kapalı bölümünde partililerin sorunları için ilk kez yeni bir uygulama yapıldı. Toplantıdan önce toplantıya katılan teşkilat üyelerine soru formu dağıtıldı. Formda sorunun muhatabının kim olacağı noktasında Bakan, milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Başkanı, İlçe Başkanı, İlçe Belediye Başkanı olarak belirtilmesi istendi. Ardından sorunun yazılacağı bölüme geçilmesi istendi. Teşkilat üyelerinin sorduğu sorular il başkanlığı tarafından toplanarak muhataplarına teslim edildi.

RAPORLARIMIZI HAZIRLADIK

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 7 Haziran seçimlerinin ardından genel merkez ve il bazında yaptıkları çalışmaları anlattı. Kaybettikleri yüzde 5 oranındaki oyu neden kaybettiklerini anlamak için mahalle mahalle, sandık sandık çalışma yaptıklarını belirten Ceyhan, “Bu çalışmaları yaparken teşkilatlardan hesap sormak amacı ile yaptık. Milletimizin verdiği mesajları almak için var gücümüzle çalışacağız. Mahallelerimizde sorduk. Biz nerede eksik yaptık. Genel siyasetten, konjektürden kaynaklı sıkıntılar vardı. Belediyecilik ve teşkilat konusunda sıkıntılarımızı da bir rapor haline getirdik” dedi.

SÜREÇ AĞUSTOS’TA BELLİ OLACAK

Kocaeli teşkilatların önümüzdeki dönemde atılacak adımların çalışmalarını yaptıklarını belirten Ceyhan, “Ağustos ayında bu çalışmaları konuşacağız. Ramazan ayında 6 bin 480 eve teşkilat üyelerimiz girdi. Teşkilat Performans sisteminde Temmuz ayında da birinciyiz. Bu başarı ne il başkanının ne de teşkilat ana kademelerinindir. Bu başarı tüm teşkilatımızındır” dedi. Son günlerde yaşanan olaylara ve gelmeye başlayan şehit haberlerine değinen Ceyhan, “Seçim öncesi ellerine saz alıp barış diyenler yaşananlar karşısında bir kınama bile yayınlamadı” dedi.

ERKEN SEÇİME GİDERİZ

Koalisyon görüşmeleri devam ettiğini söyleyen Ceyhan, “Eğer buradan sonuç çıkmazsa biz gereğini yaparız. Görünen o ki muhalefet yan çizecek ve biz erken genel seçime gideceğiz. Bizim işimiz yarın seçim yapacakmış gibi hazır olmaktır. Biz hazırız. Önümüzdeki süreçte Türkiye için hayırlı olanın yapılmasını diliyoruz. Bu Danışma toplantımızda bu kez teşkilat üyelerimize dağıtacağımız soru formlarında sorularınızı yazın ve biz muhataplarınıza bunları iletelim. Danışma meclislerini adında olduğu gibi danışılan top0lantılar haline getireceğiz” dedi.

ÇER ÇÖPLE UĞRAŞMAYIN

İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, eğitim çalışmalarının eksik olduğunu ve bu noktada Ağustos ayında eğitim çalışması yapacaklarını belirtti. Zeybek, seçim noktasında ise kadınların hazır olduğunu kaydetti. 7 Haziran seçimlerini bir antrenman olarak gördüklerini belirten Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “rüzgar ne kadar set olursa olsun kayanın üzerinde alacağı tek şey tozdur” dedi. Birlik ve beraberliğin hiçbir zaman bırakılmaması gerektiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çer çöp ile uğraşmaya gerek yok, biz hizmet etmeye geldik” dedi.

EN BÜYÜK EKSİĞİMİZ İHMAL OLDU

Teşkilatlardan gördükleri eksikleri belediye başkanlarına ve gerekli birimlere bildirmelerini isteyen Karaosmanoğlu, “Elbette eksiklerimiz vardır. Bu noktada teşkilatlar olarak bu eksikleri tespit ederek bize bildirin. Eski, genç, yaşlı kırgın arkadaşlarımız kalmasın. Seçimde en büyük sıkıntımız ihmal konusu oldu. Hizmette sıkıntımız yok. Yeniden tek başına iktidar olup hizmet edeceğimize inanıyorum. Vatandaşlara söz verdiğimiz projelerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Sizden ricamız yapılan hizmetleri vatandaşlarla tanışın” dedi.

TERÖRÜ AYIRT ETMİYORUZ

79’uncu İl Danışma Meclisi toplantısını büyük bir katılım ile yapılmasından dolayı teşkilat üyelerine teşekkür eden Bakan Fikri Işık, “7 Haziran seçimlerinin sonucunu görerek bazı terör mihrakları ülkenin üzerinde oyun oynamaya çalışıyorlar. Türkiye Cumhuriyetinin verdiği cevabı hepimiz görüyoruz. Türkiye çok uzun yıllar terör ile mücadele eden bir ülke. Türkiye 40 yıl öncesinde de ASALA ile mücadele ettik. Terörün Kürt’ü, dincisi, solcusu, sağcısı olmaz. Şu anda en tehlikeli terör örgütü DEAŞ’tır. Terörün her türlüsüne karşıyız. Ayırt etmeyiz. Ama dinimizi ve etnik kökenleri kullanarak terör uygulayanlara karşı daha büyük bir hassasiyetle dururuz.

DEMOKRASİ İLE ÇÖZECEĞİZ

AK Parti olarak seçim sonuçlarını büyük bir hassasiyetle değerlendiriyoruz. Türkiye terörü demokrasi içinde kalarak çözülmesi gerektiğini iyi biliyor. Demokrasi zor bir rejimdir. Terörle mücadelenin en etkin yöntemi demokrasi içinde çözmektir. Terör ile bir ülkeyi teslim alabileceklerini düşünüyorlar. İnsanın insan olmaktan dolayı tüm haklarının teslim edilmesi, bireyin ferdi haklarını sonuna kadar kullanmasını önünü açacağız. Bunları yaparken silahı kullananlara asla taviz vermeyeceğiz. Biz bunları yaparken çözüm sürecini başlattık.

NEDEN BİR TANE HDP’Lİ YOKTU

Seçim öncesi solcu bir gurubun üyesi bir anda İŞID’çi oluyor HDP’nin Adana ve Mersin binalarını basıyor. Daha sonra 5 Haziran’da İŞID ile yatından uzaktan ilgisi olmayan, dini bir inanışa sahip olan bir genç HDP’nin Diyarbakır mitingine bomba koyuyor. Daha sonra Suruç’ta HDP’ye yakın bir grubun 300 genci toplanıyor. Ama nedense orada HDP’den kimse yok. Orada canlı bir bomba patlatıldı ve orada 32 can gitti. ailelerine sabırlar diliyorum. Olaylardan saatlerden sonra canlı bombanın kimliği PKK’nın ajansında yayınlanıyor ve ardından polise teslim ediliyor.

SABRIMIZ ZAAF SANILDI

İstihbarat mensupları tüm gelişmeleri ortaya çıkaracaktır. Diyarbakır mitingi ile ilgili bazı ifadeler ortaya çıkmaya başladı. Çözüm sürecini, ülkede kardeşliğin büyümesi için çalışma başlattık. Türkiye’nin sabrını zaaf olarak görenler oldu. Bunu yapanların nasıl bir gaflet ve ihanet içinde olduklarını gördük. Tepelerine bombalar yağmaya başlayınca aynayı konyayı gördüler. Büyük devletler sabırlı devletlerdir. Çözüm sürecini bizim durdurduğumuzu söylüyorlar. Dönüp ülkeyi kana bulayanlara çözüm sürecini zarar vermeyin, size verilen krediyi yanlış kullanmayın demek yerine ülkeyi suçluyorlar.

HDP SAMİMİ DEĞİL

Size savaş yaptırmayacağız diyorlar. 7 Haziran seçimlerinde HDP meclise girerse çözüm süreci güçlensin diye insanlar oy verdi. HDP’de bunun üzerinden propaganda yaptı ve oyları aldı. 7 Haziran sonrasında ortaya çıkan tabloyu en yanlış okuyan parti HDP oldu. Eğer doğru okusaydı PKK’ye silah bırakma çağrısında bulunurdu. HDP çıkıp önce silahların bırakılmasını sağlayacak ondan sonra barış çağrısı yapacak. Laf ebeliği yapmayacak. Liderlik öyle parlatma ile cilalamakla olmaz. Liderlik eline saz alıp türkü çığırmak değil, yeni geldiğinde ülke için sorumluluk almaktır

DEMİRTAŞ’A ÇAĞRI

Hiç kimse Türkiye’nin sabrını sınamasın. Kimse ülkenin terörle dize geleceği ihanet ve gafletine düşmesin. Türkiye terörle mücadelesini sonuna kadar yapacaktır. Bunu yaparken kardeşlikten, birlikte yaşamak azminden asla vazgeçmeyeceğiz. Şu anda Kandil tamamen milli silahlarımızla vuruluyor. Türkiye artık kendisine yönelik tüm saldırılara karşı durabilecek güçtedir. HDP’ye tekrar çağrı yapıyorum. Ey Selahattin Demirtaş, sana kalan PKK’ye silahsızlanma çağrısı yapmaktır. Artık silah kullanmayı terk etsinler. Halk sana bunun sorumluluğunu verdi. Bunun gereğini yapmazsan ülkede siyaset yapman zorlaşacak.

KARDEŞLİKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Türkiye bu mücadeleyi başarıyla tamamlayacaktır. Kimsenin tereddüdü olmasın. Bunu yaparken demokrasinin dışına çıkmayacağız. Türkiye terör örgütünü tamamen silahsızlandırana kadar kardeşlikten ve birlikte yaşamaktan vazgeçmeyecektir. Terör var diye çözüm sürecinden vazgeçmeyeceğiz. 1000 yıldır kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda yine kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

KUSURU KENDİMİZDE ARIYORUZ

7 Haziran seçimlerinin sonuçlarını değerlendiren Işık, “Kocaeli’de aldığımız oyu Türkiye genelinde almış olsaydık bugün Türkiye’de iktidar olurduk. Bu açıdan kendimize haksızlık etmeyelim. 4 yıl önce yüzde 50 oy alan bir partinin 4 yıl sonra yüzde 41 oy almasını değerlendirmemiz gerekiyor. Biz tüm kusuru kendimizde ararız. Sebeplerini genel merkezimizde tartışıyoruz. Belli hataları yapmamış olsaydık yine yüzde 50’nin üzerinde oy almış olacaktık. AK Parti döneminde el değmedik yer bırakmadık. Bizim görevimiz yapılan hatayı bir daha yapmamaktır. Hangi noktada hata yaptığımızı görmemiz gerekiyor.

TÜM HATALARI ÖNÜMÜZE KOYACAĞIZ

Biz ülkemize asla yanlış yapmadık. Ülkemizin iyiliği için mücadele ettik, gayret ettik. Bu süreçte belli ki hatalar yapmışız ve halkımız bize mesajlarını verdi. Biz seçimden sonra hatalarımızı tek tek önümüze koyacağız ve tekrar yapmamak için çalışacağız. Hükümet olarak hangi hataları yaptık, yerel yönetimler olarak ne yaptık bunları tek tek değerlendireceğiz. Teşkilatlarda neleri eksik bıraktık ki arzu ettiğimiz seviyede oy alamadık. Bunları tek tek değerlendireceğiz. Her türlü özeleştiri yapılacaktır.

ERKEN SEÇİM YA DA SEÇİM TEKRARI

Koalisyon için CHP ile görüşmeler başladı. CHP ve AK parti prensipler üzerinde anlaşırsa bir hükümet kurulacak. Biz samimi olarak hükümetin kurulması için zorlayacağız. Ama olmazsa el ele, gönül gönüle bir erken seçime gideceğiz. Erken seçim ya da seçim tekrarında yeni AK Parti tek başına iktidara geleceğine inanıyorum. Kocaeli teşkilatlarımız bugüne kadar üzerine düşeni yaptı. Kocaeli teşkilatları yine başarılı oldu ve olası bir seçimde yine Türkiye’deki en iyi sonucu alan teşkilatlardan olacaktır” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki