Demokrasi nöbetinde ünlüler geçidi

30 Temmuz 2016, Cumartesi - 14:04

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla sürdürülen "demokrasi nöbeti"ne, bazı ünlüler de katılarak destek verdi.

İzmit'teki Perşembe Pazarı alanındaki organize edilen "demokrasi şöleni"nde, Gezegen Mehmet, Hopdedik Ayhan ve Afrikalı Ali sunuculuk yaptı.

Yapımcı Polat Yağcı öncülüğünde, Nihat Doğan, Berdan Mardini, Doğuş, oyuncu Özlem Balcı, Saruhan Hünel, eski milli atlet Nagihan Karadere'nin de aralarında bulunduğu, spor dünyasından dizi oyuncularına kadar çok sayıda ünlü, demokrasi nöbetine katılarak vatandaşları selamladı.

Sanatçı Berdan Mardini, kendisinin yazdığı "Demokrasi ve Recep Tayyip Erdoğan" şarkısını seslendirdi, şehitler için dua edildi.

Burada konuşan oyuncu Özlem Balcı, demokrasi nöbetinde olduğu için çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Oynadığı Seksenler adlı dizide o dönemdeki darbeyi işlediklerini anımsatan Balcı, "Orada görmüştüm bu durumun ne kadar kötü olduğunu, bir ülkeyi ne kadar yoksulluğa götürdüğünü, inşallah bir daha böyle bir şey yaşanmaz demiştim. Yaşamayacağız da sizlerin gücü, desteği ve halkın iradesiyle demokrasimize sahip çıkacağız." şeklinde konuştu.

Halkın askeri darbelerle yönetilemeyeceğini dile getiren Berdan Mardini ise "Herhalde dünyada böyle bir millet yokki bir tank geçerken altına atlasın, o tank geçsin sonra öbür tankın altına yatsın. O yüzden hepinizden Allah razı olsun. Dünyaya demokrasi dersi veriyorsunuz. Büyüyen ve gelişen Türkiye idealine kimse engel olamayacak." ifadesini kullandı.

Mardini, sosyal medyada kendilerini eleştirenler olduğunu belirterek, "Hatta 'Sen ne biçim Kürt'sün, Alevi'sin' diyenler var. Söz konusu vatan ve millet ise Çanakkale'deki gibi Türk'ü, Kürt'ü, Lazı, Çerkez'i demeden bu vatanı korumalıyız." değerlendirmesinde bulundu.

 "Biz Erdoğan'a ağlamadık, ağlamayacağız"

Nihat Doğan da vatandaşların 15 Temmuz'da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen yanlılarını mağlup ettiği belirterek, darbe gecesi sokağa çıkarak 2 tankı darbecilerden geri aldıklarını söyledi.

2007 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasında geçen diyaloğu katılımcılara aktaran Doğan, şunları kaydetti:

"Sayın Erdoğan'a dedim ki, 'Adnan Menderes asılırken adeta koyun gibi korkak şekilde evlerine sinmiş olan o milletten utanıyoruz, sen bize Kalu Bela'da Allah'ın, yeryüzünde Resulullah'ın emanetisin. Eğer bir gün bu tanklar sokağa çıkarsa biz Allah'a, Resulullah'a söz verdik, onlara dedik ki dedelerimiz Abdülhamid Han'a ağladı, babalarımız Menderes'e ağladı, Allahımız şahid olsun ki biz Erdoğan'a ağlamadık, ağlamayacağız' dedik. Ağlamadık, sözümüzü yerine getirdik. Ey FETÖ denen alçak, ey imam kılığındaki kardinal, o olsa olsa Fetulşeytan'dır. Bu millet Ebu Cehillere boyun eğmedi, Fetulşeytan'lara da boyun eğmeyecek. Bu milletin de 2. bir aşaması var."

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki