Destici Kocaeli’de konuştu!

Destici Kocaeli’de konuştu!
11 Ekim 2015, Pazar - 18:56

 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kocaeli’nin yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. Destici toplantıda yaşanan terör olayları ve Saadet partisi ittifakı hakkında açıklama yaptı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici şu açıklamalarda bulundu: "Ülkemizin bazı şehirlerinde basın gerçekten hem çok güçlü hem de çok duyarlı. Tarafsız yayın yapma anlayışını en yüksek düzeyde tutuyorlar. Bunun öncülüğünü yapan illerden bir tanesi de Kocaeli ilimiz ve Kocaeli basınımız. Ben hepinize hem ülkemiz hem de partimiz adına teşekkür ediyorum. Basın ahlak ilkelerine uyduğunuz için teşekkür ediyorum.

 İLK HABER ALAN BENİM

Ülkemiz  tarihinin en büyük saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Bugüne kadar ülkemizde gerçekleşen saldırıların hiçbirinde bu kadar can kaybetmemiştik. Son rakamlara göre 95 insanımız hayatını kaybetti. 246 yaralı var. Bunlardan 48’inin durumu ağır. Bu da inşallah olmaz ama can kaybının 100’ü geçeceği noktasında bir izlenim veriyor. Temennimiz odur ki inşallah bundan sonra bir can kaybıyla ülkemiz karşılaşmaz. Bu saldırıyı ilk haber alan genel başkan benim. Benim basın müşavirim trenden indiği anda patlama oluyor.

KINIYORUZ

Öncelikle bu saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz, kınıyoruz. Terör ve şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın biz bunun karşısındayız. Bunu bir kez daha haykırıyoruz. Ülkemiz son günlerde gerçekten çok sıkıntılı ve iç güvenliğimizin kaybolduğu bir süreci yaşıyor idi. Özellikle güneydoğu Anadolu bölgemizde PKK terör örgütü eylemlere başlamış ve adeta her gün canımızı yakıyordu. Cizre’nin mahallelerine girilemiyor, Yüksekova, Nusaybin, Cizre kanton ilan ediliyor ve güvensiz bölgeler oluşuyordu.

SP'NİN GÖRÜŞÜNE KATILIYORUM

Biz daha önce Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yapmıştık. Bu başvuruyu ilk yapan da benim. O zaman Anayasa Mahkemesi henüz seçim yapılmadığını ve kişisel hak mahrumiyeti oluşmadığını söylemişti. Mahkeme bize ‘Git, oyu al ve mağdur olunca gel ‘ demişti bir anlamda. Ben Saadet Partisi’nin bu görüşüne katılıyorum. Herhangi bir arkadaşım da yüzde 10 oyu alır ve seçim barajını partimizin aşamaması nedeniyle milletvekili seçilemezse biz de bireysel başvuru yapacağız. Anayasa Mahkemesi’nin bu mahrumiyeti gidereceğine inanıyorum. Aslında biz bununla birlikte baraj yok diye biliyoruz. Önemli olan buna halkı inandırmak. Bir milletvekili seçilebilir bir oyu alıp Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunduktan sonra bu tablo daha da netleşecektir.”

 İTTİFAK HAKKINDA KONUŞTU

Saadet Partisi ile yaptığımız ittifakta özverili olan bizdik. Saadet Partisi çatısı altında gittik ve seçime girdik. Mustafa Kamalak bey o zaman ‘Sevabın büyüğünü siz kazandınız’ demişti. Ben 7 Haziran’da başarısız olursak bir dahaki dönem BBP çatısı altında seçime gidelim dedim. 7 Haziran’dan sonra bunu dile getirdik. Gelin bu seferde sevabın büyüğünü siz alın, sevapları dengeleyelim dedik. Bizim yaptığımız özveriyi göstermediler 1 Kasım için. Biz birlik ve beraberlik için her zaman üzerimize düşeni yaptık. Saadet Partisi’yle de Milliyetçi Hareket Partisi’yle de ön şartsız, pazarlıksız ittifak görüşmeleri yaptık. Buna rağmen olmadıysa sorumlusu biz değiliz.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki