Destici;Suriye’ye şuan müdahaleyi doğru bulmuyoruz

09 Temmuz 2015, Perşembe - 01:47

İlimizde iftar programına katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Suriye konusu için, “ülkemiz orada olup biteni resmen izliyor. Suriye’de bir oyun varsa bunu Türkiye kurup oynamalıdır. Suriye’ye şuan için müdahaleyi doğru bulmuyoruz.  ”dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Kocaeli İl Başkanlığınca İzmit öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen iftar programına katıldı. İftar programına İl Başkanı Nihat Yıldız, BBP Kocaeli MKYK üyesi Serhat Duyar, parti  ilçe başkanları,  BBP İstanbul İl Başkanı Fikret Daş, Sakarya İl Başkanı Suat Çillioğlu, Bolu il Başkanı, Mahmut Alan, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Türk Ocağı Başkanı Alpay Demir, Kamu-Sen İl Temsilcisi Veysel Uluman, Türk Sağlık- Sen Başkanı Ömer Çeker, MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş,  Gaziantepliler, Giresunlular ve Samsunlular Dernek Başkanları, Muarif Gaziler Derneği Başkanı Yunus Coşkun,  gazi ve şehit aileleri, Suriye ve Çeçenistanlı Türkmenler ile birlikte yaklaşık 300 partili katıldı.

TÜRKMEN MİSAFİRLER GELDİ

İftar sonunda açılış konuşmasını gerçekleştiren BBP Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız, “birlik ve beraberlik içerisinde mübarek Ramazan Ayı’nın son günlerine giriyoruz. Aramızda Suriye ve Çeçenistan’dan Türkmen kardeşlerimiz var. Şimdiden hepinizin mübarek Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Rabb’im tutulan tüm oruçlarımızı kabul etsin’’ dedi.

ÜLKE OLARAK İZİN VERMEMELİYİZ

Ardından konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Aramızda bulunan Suriyeli ve Çeçenistanlı Türkmen kardeşlerimiz bu mübarek ayı kendi vatanlarında, kendi evlerinde kendi topraklarında geçirebilselerdi. Bizler Müslüman ülkelerde akan kanların durmasını istiyoruz. Suriye’de bir savaş var ve ülkemiz bu politikalarla oradan bir netice alamayacak. Suriye için bin düşünüp bir karar vermeliyiz. PKK’ya ve emperyalistlerin hain projelerine Suriye’de izin vermemeliyiz.

OYUNU TÜRKİYE KURMALIDIR

Emperyalist güçlerin Suriye’ye demokrasi getirmek adına bir hedefi yoktur. O hain güçlerin tek hedefi Suriye’de 3-4 farklı devlet kurmak ve Türk-İslam coğrafyasına aykırı olarak bir PKK devleti kurmak istemeleridir. Orada IŞİD ve PYD terör örgütleri çarpıştırılarak Türkmen köyleri boşaltılıyor ve PKK’ya toprak sağlanıyor. Ülkemiz bir PKK devleti için koridor olamaz. Türkiye bu oyunları izlememeli aksine kendisi bir oyun kurup, oynamalıdır. Suriye’ye şuan için müdahaleyi doğru bulmuyoruz.

ONLARIN VAKTİ GEÇTİ

Çözüm süreci bir ayrışma sürecidir. Geçmişte çözüm süreci ve PKK için hükümete ne cümleler kullandıysak şuan kendileri bu cümleleri kullanıyor. Bizim Kürt kardeşimizle bir sorunumuz olmamıştır. Bizim tek sorunumuz PKK iledir. Adına çözüm süreci dedikleri bu kirli oyun için AK Parti’nin vakit geçmiştir fakat yüce Türk millet için vakit geçmedi. PKK’yı bu topraklardan yok edeceğiz. Şimdiden sizlerin mübarek Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı mübarek olsun” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki