Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nde parti içi eğitim çalışmaları Kocaeli İl Başkanlığında başladı. DEVA Partisi’nin Kocaeli’deki kuruluş çalışmaları, ilçe binalarının bir bir açılmaya başlamasıyla artık son noktaya yaklaşırken diğer yandan da parti içi eğitimlere ağırlık verdi. 

RAKAMLAR GERÇEKÇİ DEĞİL

"Türkiye’nin Son Ekonomik Verileri ve Temel Ekonomik Sorunları" başlıklı bir sunum gerçekleştiren Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı Çağlayan Ateş, şunları söyledi; “TÜİK başta olmak üzere verilerde ve tablolarda yapılan müdahalelerle vatandaşlarımız eksik ve yanlış bilgilendiriliyor. Enflasyon ve işsizlik rakamları ne yazık ki gerçekçi değil. 

Artık iş bulmaktan umudu kalmamış ve bezmiş olan milyonlarca insanımızı “işsiz” kategorisinden çıkarıyorlar. Enflasyon sepetine hane giderlerinde aslında çok ufak önemi olan maddelerin dönemsel olarak katsayılarını yükseltip enflasyon oranını düşük gösteriyorlar. NE DERLERSE DESİNLER  Ama ne derlerse desinler, işsiz milyonlar ve aileleri kendi yaşadıklarını biliyorlar. Onların çektikleri sıkıntıları, oynanmış verilerle ne kadar gizleseler de artık mızrak çuvala sığmıyor. Ayşe Teyzem bakkala her gittiğinde peynir alırken bir evvelkinden daha pahalıya alıyorsa, siz istediğiniz kadar enflasyon düşüyor deyin. Çünkü vatandaş gerçek enflasyonu yaşıyor. İşte biz, bu sunumlarla önce parti yöneticilerimizi, ardından da hemşehrilerimizi bilgilendiriyoruz."