DEVLETİMİZ HERŞEYİ DÜŞÜNMÜŞ

Enerji Verimliliği Derneği Kocaeli Şubesi Soma’ya Gitti.
18 Mayıs 2014, Pazar - 12:23

 

Enerji verimliliği derneği Kocaeli Şubesi (ENVER) Başkanı Ali Fuat Eyüboğlu ve beraberindeki heyet Soma’da incelemelerde bulundular.

Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs günü maden ocağında henüz nedeni belli olmayan patlamada 301 işçi vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 3 günlük yas ilan edilmişti.

Yaşanan bu üzücü olayın ardından bölgemizin önemli sivil toplum kuruluşlarından Enerji Verimliliği (ENVER) Derneği Kocaeli Şubesi Bölgeye giderek yerinde incelemelerde bulundu.

 

Enerji Verimliliği Derneği Kocaeli Şubesi başkanı Ali Fuat Eyüboğlu, Başkan Yardımcısı Bayram Odabaşı, Yunus Umut Aydoğdu, Dernek genel sekreteri Ahmet Cılgın ve Gazeteci Özcan Geçal Önceki sabah erken setlerde Soma’ya hareket etti.

 

Soma’da meydana gelen maden faciasının ardından Türkiye’nin her yerinden olduğu gibi ilimizden ’de bölgeye akın oldu. Geçtiğimiz yıl kurulan ve yaptığı çalışmalarla toplumun takdirini kazanan Enerji Verimliliği Derneği Kocaeli Şubesi kurumsal manada ziyaretini gerçekleştirdi.

 

HAYATINI KAYBEDEN KARDEŞLERİMİZE RAHMET DİLİYORUZ

 

Soma’da Hayatını kaybeden kardeşlerimize Rahmet, ailelerine sabır dileyen ENVER Kocaeli şubesi Başkanı Ali Fuat Eyüboğlu yaptığı açılamada,’’ Tarifi olmayan bir acı, ülkemiz uzun yıllardır top yekûn böyle bir acı çekmemişti. Alın teriyle ekmeğini kazanan yüzlerce insanımız bu karanlık kuyuda ömrünün baharında aramazdan ayrıldı. Geriye ise binlerce gözü yaşlı aile bıraktı, umarız en kısa zamanda kamuoyu vicdanı adına sorumlular tespit edilir ve gereken cezayı alırlar, diyerek sözlerine şöyle devam etti.

 

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ

 

Bundan sonrada maden ve bütün sektörler iş ve işçi güvenliği adına tedbirleri alarak yaşanan bu acı tablodan gereken dersi çıkarırlar.. Yapmış olduğumuz incelemelerde devletimiz bütün imkanlarını seferber etmiş, şu an orada acil gıda yada sağlık sıkıntısı gözükmüyor, gereken bağlantıları yaptık ihtiyaç durumunda elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Dedi.

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki