‘Dik dur eğilme teşkilatlar sizinle’

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’deki tüm sandıkların sayılmasının ardından il binasına gelerek açıklamalarda bulundu.
08 Haziran 2015, Pazartesi - 13:25

Açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ile milletvekili adayları, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları da yer aldı. Partililer kürsüye ‘Dik dur eğilme teşkilatlar sizinle’ sloganları ile çıktı.
 
CEYHAN BU BİR BAŞARIDIR
Şemsettin Ceyhan şu açıklamaları yaptı, “Dik duruyoruz eğilmeyeceğiz, yola devam edeceğiz. 10 0gündür yollardayız. Seçim için yapılması gereken her şeyi yaptık. Sizler de yapılması gerekeni yaptınız, Allah sizlerden razı olsun. Biz 7 Haziran’da milletimizin vereceği kararı alıp alnımızın üstüne koyacağız, demiştik. Bugün yine yüzde 46,3 almış br partidir. Bu bir başarıdır. Her iki seçmenden biri AK Parti’ye oy vermiştir. Bir miktar üzgünüz, ama bu bizi yolumuzdan etmeyecek" dedi.
 
KARAOSMANOĞLU TAKDİRE BOYUN EĞECEĞİZ
Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise şunları söyledi, “Üzgünüm. HDP’nin barajı aştırılması ve önceki günlerde CHP’de milletvekilliği yapmış biri ile görüşmüştük, CHP’lilerden 3 kişiden biri HDP’ye oy vereceğini söyledi. Bu bir projedir. Ama biz neden başarılı olamadık bunu irdeleyeceğiz. Asla halkı, bu halk bizim kıymetimizi bilemedi, diyemeyeceğiz. Varsa eksikliklerimiz bunları göreceğiz. Uzun süre iktidardayız.  Yine her yerde birinciyiz. CHP hiçbir yerde yok, CHP silindi. HDP’nin dikili ağacı yok da neden oyunu yükseltti, bunları da gözden geçireceğiz.  Hangi sandığa gittiysem, en güçlü teşkilat AK Parti teşkilatıydı. Yerelde 12 belediyemiz ile yola devam edeceğiz. Genel başkanlığımız da stratejilerini belirleyeceğiz, görünen tablo ortada, bundan sonra ne olacak onu izleyeceğiz. Ama Türkiye’nin lehine bir durum ortada yok. AKP farklı biçimde de olsa birinci partidir. Ona yakın bir parti de yok. Her iradenin üstünde bir irade vardır. Bazen o iradeye karşı gelemezsiniz. Takdire boyun eğeceğiz. Halkın iradesine de saygı duyacağız. Belki de bu bizim için hayırlar getiren bir muhasebe olacaktır. Oturup akıllı bir şekilde, Türkiye’ye, Kocaeli’ye sahip çıkmaya devam edeceğiz.”
 
IŞIK ARZUMUZ 8'Dİ
Son olarak konuşan Bakan Fikri Işık, “Sandığa gölge düşürmek isteyenler mahcup oldu. Sandığa giden seçmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkiye, demokratik olgunluğunu yine ortaya koydu.  Bugünkü karar AK Parti’nin tek başına iktidarına izin veren karar olmadı, ama olsun. Sonuçlar ülkemiz için hayırlı olsun. Biz, milli iradeyi savunduk. Bundan sonra da milli irade üzerinde vesayet kurmak isteyenlerle mücadele edeceğiz. Oy oranımız düştü, ama bizden sonraki iki ve üçüncü partinin oyuna sahibiz. Birlik beraberlik sürdüğü sürece, bu düşüşü masaya yatırıp çözer yolumuza devam ederiz. Önceki seçimlerde de oy oranımız düşmüştü, kamuoyu yoklaması ile bunun nedenin, bulduk ve yolumuza devam ettik. Bu seçimde de neden oyumuz düştü, bunu araştırıp, özel görüşmelerle bunların telafisi noktasında gerekli adımlar atılacaktır. Bu noktada hiç tereddütlümüz yoktur. Kocaeli ile ilgili bazı noktalara vurgu yapmak isterim. Bugün yüzde 46,3 ile Kocaeli olarak seçimi bitirdik. Arzumuz 8’i de çıkarmaktı. Ama ülke genelinde atmosfer kentimize de yansıdı” dedi.
 
BU TEŞKİLAT OLMASAYDI...
Işık, “Kocaeli’nin bu teşkilat tablosu olmasaydı bugünkü sonuç 5-3-2-1 olacaktı. Teşkilatımızın iyi çalışması bugünkü 6’ncı milletvekili çıkarmasının nedenidir. İyi ki böyle bir teşkilat ile yola devam ediyoruz. 2011 seçimlerine göre Kocaeli ile Türkiye genelinde oy farkı yüzde 2’ydi. Şimdi yüzde 5’e çıktı. Bunda emeği olan sizlersiniz. Bu süreçte 12 belediye başkanımız hakikaten çok gayret gösterdiler. Benden daha fazla çalışan da Karaosmanoğlu oldu. Biz takım olarak elimizden geleni yaptık. Biz görevimizi en güzel şekilde yapmış olmanın huzuru ile burada toplandık" diyerek konuşmasını bitirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki