Dikkat, havalar soğuyacak

03 Mayıs 2015, Pazar - 15:21

Türkiye'nin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre: Türkiye'nin büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görüleceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığının doğu bölgelerde biraz artacağı, Batıda 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.
 
Rüzgar ise genellikle batı ve güneybatı, zamanla batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.
BÖLGELERDE HAVA DURUMU
İÇ ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz batısı ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş ve Erzurum çevreleri ile Elazığ ve Malatya'nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu zamanla doğusu çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Diyarbakır çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor
 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile öğle saatlerinden itibaren kuzey ve doğusu ile Balıkesir çevreleri ve Çanakkale'nin doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Isparta çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)
 
ANTALYA: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu.(22)
 
ESKİŞEHİR: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(18)
 
SAMSUN: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı. (18)
 
TRABZON: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak yağışlı.(20)
 
ERZURUM: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı.(15)
 
MALATYA: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(22)
 
DİYARBAKIR: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı.(24)
 
GAZİANTEP: Parçalı ve az bulutlu.(24)
 
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu yerel sağanak yağışlı.(19)
 
ANKARA: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(20)
 

 

İZMİR: Parçalı bulutlu.(25)

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki