Dilovası Belediye Meclisi Mayıs Ayı Yapıldı

06 Mayıs 2015, Çarşamba - 20:43

 

 

Dilovası Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Belediye Toplantısı Toplantı salonunda Belediye Başkanı Ali Toltar’ın Başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile yapıldı.

 

Belediye Meclis Toplantısında konuşan Başkan Ali Toltar,  ilçenin kalkınması halkın refah ve huzuru için örnek bir belediyeciliği sergilediklerini söyleyerek şöyle dedi; Dilovası’nda önemli yatırım ve hizmetleri Ak Belediyecilik anlayışı ile İlçemize kazandırmaktayız. Bunların en sonuncusu hafta sonu açılışını yaptığımız Kültür Merkezi ile gösterdik. 

Kültür Merkezimiz; biz ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini artıracak, çocuklarımızın ve bizim gelişimimize katkı sağlayacak eğitimleri alabileceğimiz, dinlenebileceğimiz ve eğlenebileceğimiz imkânlara ve donanımları içinde barındırmaktadır. Bu kültür merkezimiz, kültür değerlerimizin gelecek nesillere tanıtılması ve aktarılmasında önemli role sahip olacaktır. Ayrıca iş ve yaşam becerileri kazandırıp, meslek ve sanat eğitimi kurslarımızla bizlerin gelişimine katkıda bulunacaktır.

Yine projelerimiz içinde olan Kapalı Pazar, Tır ve Kamyon Parkı yapımı ile ilgili çalışmalarımız hızla devam etmekte olup; çok yakında neticelendirerek halkımızın hizmetine sunacağız.

Köseler Köyümüz sınırları içinde olan ve ayrıca da projelerimizden TOKİ’nin İlçemizde temelini atacağı 915 adet konut yapımı ihale aşamasındadır. Toplu Konutla ilgili çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayıp Dilovası merkezine yakın yerlerde de yine Büyükşehir Belediyemizle birlikte alan tahsisi çalışmalarımız devam etmektedir.  Allah’ın izniyle çok yakında bu projemizde sizlerin hizmetinize sunulacaktır.        

Yıllardan beridir acıların ve hüzünlerin hep yankılandığı Eynerce Deresi üzerinde bulunan Doğu Kavşağımız Hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Dilovası Belediyemiz işbirliği ile çalışmalara başlanmıştır. Daha güvenilir daha modern, daha yaşanabilir bir Dilovası için bu projemizde yakın gelecekte hayat bulacaktır. Bunlara ilaveten bir çok hizmet ve çalışmayı yine seçim beyannamemizde de halkımıza taahhüt ettiğimiz yatırım ve hizmetleri 2015 yılı içinde hayata geçirmenin huzurunu ve mutluluğun hep birlikte yaşayacağız dedi”

Daha sonra meclis gündemine alınan maddeler tek tek okunarak oylamaları yapıldı. Belediye Başkanı Ali Toltar toplantı sonunda meclis üyelerine teşekkür ederek örnek bir meclis çalışmalarına hep beraber imza attıklarını söyledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki