Dilovası Belediyesinden annelere bilgilendirme konferansı

Dilovası Belediyesinden annelere bilgilendirme konferansı
25 Aralık 2015, Cuma - 10:46

 

 

Dilovası Belediyesi ilçe halkını bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Mesleğinde kariyer yapmış uzmanların tarafından değişik yaş, ve meslek guruplarına özgü düzenlenen konferansların sonuncusu “Çocuk yetiştirmede annenin rolü” adlı konferansa anneler büyük ilgi gösterdi.

 

Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen konferans uzman psikolog Selin Karabulut tarafından verildi. Söyleyişi ile birlikte görsel efektlerin de kullanıldığı konferans yaklaşık iki saat sürdü.

Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Polat’ın da takip ettiği programda konuşan Uzman Psikolog Selin Karabulut özetle şu görüşlere yer verdi “Çocuk ile anne arasında iç içe geçmiş bir ilişki vardır. Anne hamile kaldığı andan itibaren annelik rolünü benimsediğinden, bebeğiyle aradaki bağı kurmaya başlar fakat baba bunu sonradan öğrenir. Bu nedenle babanın çocuğuyla kuracağı ilişki ve iletişim, sağlıklı bir birey olarak yetişmesi anlamında hayati önem taşımaktadır” diyor. Karabulut ayrıca, babanın yasaklayan, çocuk ve anneyi ayıran değil çocuğun kendisiyle özdeşleşmesine izin veren olması gerektiğine dikkat çekiyor” dedi. Program soru cevaplı bir şekilde iki saatten uzun sürdü.

 Proğram sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Polat, Uzman Psikolog Karabulat’a verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki