Dilovası Belediyesinin girişimiyle öğrencilere burs

Dilovası Belediyesinin girişimiyle öğrencilere burs
03 Mart 2016, Perşembe - 15:17

Dilovası Belediyesi ve Sanayicinin ortak girişimi ile 225 üniversite öğrencisi burslarına kavuştu.

 

Dilovası’nda ikamet eden ve 2015-2016 Eğitim ve öğretim yılında üniversitelerde lisans eğitimi alan öğrencilere Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın gayretleriyle sanayicilerle yapılan görüşmeler neticesinde müracaat eden 225 lisans öğrencisinin tamamına aylık 150’şer TL burs desteği sağlandı.

Başkan Toltar Ve Sanayiciye  Teşekkür Ettiler

Dilovası Belediyesi Beyaz Masaya başvuran 225 öğrenci Eylül 2015 tarihi itibariyle aylık 150’şer TL burs almaya başladı. Ayrıca öğrencilerin eğitim başından beri beklenen 5 aylık bursları da toplu halde hesaplarına yatırıldı. Bursların yatırılması ile oldukça mutlu olan öğrenciler, başta Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar olmak üzere OSB yönetimleri ve sanayicilere teşekkür ettiler.

225 Öğrenciye Burs Verildi

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Belediyemize bu yıl 225 öğrencimiz burs başvurusunda bulunmuşlardı. Malum belediyelerin burs vermesi kanunen mümkün olmadığından öğrencilerimizin mağdur olmaması için belediye-sanayici işbirliği içerisinde çocuklarımıza destek olmak istedik. OSB yönetimlerimiz ve sanayicilerimizle yaptığımız görüşmeler sayesinde bize başvuran 225 öğrencimize burs imkânı sağladık. Yaptığımız çalışmaya destek veren, Dilovası OSB, Kömürcüler OSB, İMES OSB, Makineciler OSB ve Kroman Çelik A.Ş öğrenciler ve kurumum adına çok teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki öğretim yılında sanayicilerimizin katkısı artarak devam eder. Diğer sanayicilerimizi de böyle güzel çalışmalarda yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

Çocuklar Bizim Geleceğimiz

Başkan Toltar daha sonra şöyle devam etti; “Göreve geldiğimizden bu güne eğitime büyük destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Ülkemizin ve bizlerin geleceği olan çocuklarımızın, gençlerimizin daha iyi koşullarda eğitim almaları bizlerin önemli görevlerindendir. Bu yıl belediyemize başvuran 225 öğrencimizin tamamına burs imkanı sağlamanın mutluluğu içerisindeyim. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm öğrencilerimize verilen bu bursların onların eğitimine ve ailelerine önemli destek sunacağını düşünerek, bizleri kırmayarak destek sunan OSB yönetimlerine ve sanayicilerimize teşekkür ediyorum” dedi.   

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki