Dilovası Mesleki Eğitim Merkezi için bir araya geldiler

Dilovası’nda Mesleki Eğitim Merkezi’nin kurulması üzerine, Dilovası Belediye Başkanlığı makamında bir toplantı gerçekleştirildi.
20 Temmuz 2014, Pazar - 15:41

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya, Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Sarı, İşkur İl Müdürü Öztekin Kaşukçi ve Makine Osb Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Silahtaroğlu katıldı.

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, toplantıda yaptığı konuşmada, ilçede ikamet eden vatandaşların iş bulmalarını sağlamak için kolları sıvadıklarını belirterek, amaçlarının, sanayi kuruluşlarına iş başvurusunda bulunan vatandaşların, mesleki eğitim kurslarının gerçekleştireceği mesleki eğitimlerden yararlanarak yerinde istihdam edilmesi olduğunu kaydetti. 

 

Arz ve talebi buluşturmak için Dilovası Mesleki Eğitim Merkezini kurmak üzere toplandıklarını belirten  Toltar, Dilovası Mesleki Eğitim Merkezinin ilçede faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda mesleki eğitimler vermeyi ve iş arayanların donanımlarına göre iş bulmalarını hedeflediklerini aktardı. 

 

Merkezin İşkur, Dilovası Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında yürütüleceğini belirten Toltar, şöyle söyledi: "Dilovası'nda iş bulma konusunda sıkıntılar var.  Bu hepimizin bildiği bir gerçek. İşsizlik oranlarının yavaş yavaş aşağı çekiliyor. Türkiye'nin son 10 yılda yaşadığı ekonomik dönüşüm ve büyüme ile birlikte piyasalar ve iş hacimleri genişliyor. Dilovası gibi sanayi bölgelerinde, yerinde istihdam çok önemli. Sizler, bunun farkındasınız. Bizler, hepimiz biliyoruz ki yerinde istihdam, verimlilik ve  iş barışı açısından vazgeçilmez bir önem taşıyor."

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki