Dilovası prestij caddesine kavuştu

Dilovası prestij caddesine kavuştu
04 Nisan 2016, Pazartesi - 11:42

Dilovası Belediyesi ilçenin tarihi caddesi olan Bağdat Caddesindeki ilk etap çalışmasını tamamlayarak asfalt serimi yapıldı.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın seçim beyannamesinde de olan ve ilçenin prestij projelerinden sayılan Bağdat Caddesindeki çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. 420 metre uzunluğundaki caddenin  kaldırım genişliği 7 metre yol, araç yolu genişliği de 4 metre oldu. Tek yönlü trafiğin akacağı yola 400 ton asfalt serimi yapıldı. 1000 m renkli bordür, 200 m engelli yolu ve dekoratif taş ve 70 adet yine dekoratif aydınlatma direği konuldu. Palmiye ağaçlarının caddeye  dikilmesiyle birlikte caddede çalışmalar tamamlanmış olacak.

Başkan Toltar, ‘’Bu zamana kadar prestij caddelerden yoksun olan Dilovası İlçemiz artık prestij caddesine kavuştu. İlçemizde trafiğin yoğun yaşandığı Bağdat Caddesi tek yönlü hale getirilerek hem ulaşımın daha rahat olması hem de vatandaşlarımızın daha konforlu alış veriş yapması  sağlanacak. Bağdat Caddesi, Belediye binasından başlayarak devam edecek güzergâh, Mehmet Akif Ersoy Okulu'na kadar tek yönlü olarak ulaşıma açılacak ve üst paraleli olan 226. Sokak kullanılarak geri dönüş imkânı sağlanacak. Böylece ilçemiz hem yeni bir prestij caddeye hem de rahat ulaşım imkanına kavuşacak ve her şey Yaşanabilir Yeni Dilovası için yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz’’ dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki