Dilovası Zabıtası Denetimleri Sıklaştırdı

Dilovası Zabıtası Denetimleri Sıklaştırdı
26 Haziran 2016, Pazar - 15:39

 

Dilovası’nda Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayıdaki denetimlerine ara vermeden devam ediyor. İlçe genelindeki market ve gıda satan iş yerlerinde yaptıkları denetimlerinde yine çok sayıda gıda malzemesine el koydular.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte denetimlerini daha da sıklaştıran Belediye Zabıta İhtisas  ekibi ilçedeki market ve bakkallarda satışa sunulan bebek gıdaları bebek mamaları gibi ürünler üzerinde denetimler hassasiyeti yapılmış. Halkımızın temiz ve güvenilir yerlerde rahat alış veriş yapa bilmeleri için zabıta ihtisas ekibi çakışmaları başarılarını takdir edilmesi takdirle karşılanıyor. Ekipler yaptıkları denetimlerde  685 adet gıda ürünlere el konularak imha edildi.

İlçenin tamamında yapılan denetimlerde ruhsat, hijyen ve fiyat tarifesi gibi detaylar kontrol ediliyor. Denetim sırasında eksiklik tespit edilen yada halkın sağlığını bozacak türdeki işletmelere yasal işlemler anında gerçekleştiriliyor. Vatandaşın sağlığına korumak için uygulamanın yapıldığı ifade eden Belediye Başkanı Ali Toltar, 11 ayın sultanı Ramazan’da özellikle gıda işi ile uğraşan işletmelerimizde denetimlerimizi arttırdık. Yıl boyunca gerekli denetimlerimizi zaten gerçekleştiriyoruz ancak Ramazan’da bu denetimleri sıklaştırdık. Vatandaşımızın sağlığına tesir edecek herhangi bir durum yaşanmaması için bu denetimleri gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki