Dilovası’na Yakışan Proje

Dilovası’na Yakışan Proje
16 Haziran 2016, Perşembe - 17:26

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ve Dilovası Belediyesinin ortak projesi olan Bayraktepe Park ve Dinlenme alanında çalışmalar sona yaklaşılıyor. 

86 bin metrekare alanı kapsayan devasa alanda 15 bin erişkin fidan ve meyve ağacı dikildi.  Vatandaşlar için her şeyin düşünüldüğü Bayraktepe Parkı, Dilovası’nın Seka Parkı olacak.

Dilovası Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ortak çalışmasıyla ilçenin  nefes alacağı park ve dinlenme alandaki çalışmaları önemli  bir noktaya getirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yapılan çalışmaları birlikte denetlediler. Yapılan çalışmaların kalitesinden ve projeye uygunluğundan memnun oldukları gözlenen Büyükşehir Belediye Başkanı  Karaosmanoğlu  ve Dilovası Belediye Başkanı Toltar’ın beraberinde ise   AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, meclis üyeleri ve diğer yetkililer bulundu.  Projenin tamamlanmasıyla birlikte Yürüyüş yolları ve ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağı Bayraktepe Parkı’nda piknik alanları, pergolalar yer alıyor. Ayrıca Spor alanlarının da ihmal edilmediği örnek çalışmada futbol, basketbol, voleybol sahası da bulunacak. Çocuk oyun alanlarının da olacağı parkta, alana gelecek vatandaşların araçlarını park edecek otopark da düşünülmüş. Çalışmalar tamamlanınca Dilovası, Kocaeli’nin en önemli parklarından birisine kavuşacak. 86  bin metrekare alana sahip Bayraktepe Park ve dinleme alanı, bayramdan hemen sonra hizmete açılacak OSMANGAZİ Körfez Geçiş Köprüsünün  hakim manzarasıyla dikkat çekiyor. Böylece Bayraktepe Parkı’na gelecek vatandaşlar, muhteşem Körfez Köprüsü manzarası ile gönüllerince dinlenme imkanı olacak.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki