Dilovası’na yeni 112 acil istasyonu

Dilovası’na yeni 112 acil istasyonu
18 Aralık 2016, Pazar - 12:11

Dilovası Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yapılan çalışma ile Cumhuriyet Mahallesi’ne yeni 112 Acil İstasyonu kuruluyor.

Dilovası’nda sağlık alanında yapılan yatırımların bir yenisi olan 112 Acil Sağlık İstasyonu Cumhuriyet Mahallesi’ne kuruluyor.

Dilovası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı çalışma ile kurulan 112 Acil Sağlık İstasyonu için yer tahsisi, altyapı, otopark ve çevre düzenlemesini bitirme noktasına gelen Dilovası Belediyesi İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan prefabrik istasyonu da kurarak çalışmaların son aşamasına gelinmesini sağladı.

Yeni kurulacak 11 Acil Sağlık İstasyonunun yer ve çevre düzenlemesini üstlenen Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, konuyla ilgili yaptığı açıklama da “İl Sağlık Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yaptığımız çalışma ile Dilovası’nda yeni kurulan 112 Acil Sağlık istasyonumuz halkımıza hizmet etme aşamasına gelmiştir. Yaşanabilecek kazalar sonrası anında müdahalenin önemi çok önemlidir. Dilovası’nda ambulans hizmetlerinin daha aktif ve hızlı verilebilmesi için yeni açılan istasyonumuz bizim için büyük önem arz ediyor. İkincisini açtığımız bu istasyonların sayısının her geçen gün artması için çalışıyoruz. Desteklerinden dolayı da İl Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum."dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki