Dilovası’nda “Anne Eli Lezzeti” yarışması sonuçlandı.

12 Mayıs 2015, Salı - 11:25

 

Dilovası Belediyesi Kültür ve Sosyal Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “ Anne Eli Lezzeti” yöresel yemek yapma yarışması düzenlendi.

 

Kadınların sosyal aktivitelerde daha etkin olmalarının amaçlandığı yemek yarışmasında konuşan Belediye Başkanı Ali Toltar “Dilovası her yönüyle sosyal ve modern bir kent olma yolunda hızla ilerlemektedir.  Bu gün yapılan yarışma en lezzetli yemek yapma yarışması yapmaktan ziyade Anadolu’nun o eşsiz lezzet kültürünün ilçemizde de yaşatılması ve yörelerimizin lezzetlerinin  tanıtılmasıdır” dedi.

 

Daha sonra yöresel yemeklerin yapıldığı yarışmanın finalini de baştan sona kadar takip eden Belediye Başkanı Ali Toltar tüm yarışmacılara başarılar diledi.

 

Düzenlenen yemek yapma yarışmasının finali hafta sonu yapılarak jüri tarafından değerlendirildi. Jüri olarak

Gülaya Artut, Leyla Özmen, Arzu Erdem, Meral Altunlu görev yaptı.

 

Yöresel yemek yarışmasına, 7 anne katıldı. Doğu, Ege, Marmara, Karadeniz bölgelerinden yemekler sergilendi. Filiz Yarar, Semayi Uğur, Meral Öner, Emine Sezer, Fidan Gençdoğan, Emine Uslu, Lale Revane Tüzün adlı anneler yemek yarışmasına katıldı.

 

Yarışmanın birincisi Semayi Uğur (Ege Yöresi, Patlıcan Böreği Yemeği) , ikincisi Filiz Yarar (Avdigor Köftesi) Ağrı Yöresi ve üçüncüsü ise Emine Sezer (Sebzeli Sulu Köfte) Malaya Yöresi oldu. Dereceye giren yarışmacılar para ödülü ile ödüllendirildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki