Dilovası’nda Aquapark Hizmete Başladı.

07 Temmuz 2015, Salı - 14:13

Dilovası’nda bu  yıl bir ilk yaşanarak çocuklara iki adet Aquapark Yüzme Havuzu hizmet veriyor.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar "ilçemizin iki mahallesinde yaz spor okulları süresince  hizmet verecek yavrularımıza yüzmeyi de öğreten böyle  bir sportif  hizmeti ilçemize  kazandırmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

Yaz spor okullarımızda 12 branşta eğitim alan yavrularımızın sportif, sosyal ve kültürel ihtiyacına cevap verecek nitelikte olan aktiviteler içinde çocukların yüzmeyi de öğrenebilecekleri iki adet  Aquapark olarak adlandırılan  Yüzme Havuzunu bu yıl ilk kez hizmete aldık. Bu havuzlarımızı yoğun taleplerin geldiği ilçe merkezindeki Orhangazi Mahallesi Mehmet Akif Ersoy İmamhatip Ortaokulu bahçesi ile  Diliskelesi mahallesindeki Polisan İlkokulu bahçesindeki alanda hizmet veriyor" dedi.

Geçtiğimiz günlerde hizmet vermeye başlayan yaz spor okulları 12 branşta eğitim vermeye başlamış en yoğun olduğu grupların başında yüzme branşında yoğun bir katılımın olduğu gözlendi. Belirlenen yaş gruplarına ayrılan yüzme kursuna birer saatlik seanslarla 12 personelle hizmet veriliyor. Havuzların her gün steril hale getirilip suyun dinlendirilmesinden sonra çocuklar havuz kıyafeti hem yüzme öğreniyor hem de suyun tadını çıkarıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki