Dilovası’nda da kitaplara bahar geldi

15 Mayıs 2015, Cuma - 15:44

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 16-24 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği 7. Kocaeli Kitap Fuarı öncesinde geleneksel hale gelen Ağaçlar Kitap Açtı etkinliği, bu yıl ilk kez Dilovası Belediye Hizmet Binası Yanındaki Adnan Kahveci Parkında yapıldı.

 

Vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi

Dilovası Adnan Kahveci Parkı’ndaki ağaçlara takılı halde bulunan kitapları gören vatandaşlar ilk kez böyle bir şeyle karşılaştıkları için  kısa bir süre de olsa şaşkınlık içinde oldukları gözlendi. Görevlilerin bilgilendirmesiyle birlikte ağaç dallarındaki kitapları alan vatandaşlar memnuniyet ve teşekkürlerini dile getirdiler.

 

Başkan Toltar “Halkımız hizmetin en iyisine layıkır”

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, 7. Kocaeli Kitap Fuarı öncesinde geleneksel hale gelen Ağaçlar Kitap Açtı etkinliğini ilk kez Dilovası’da kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek  ‘’Kocaeli Kitap Fuarı her yıl bir önceki yıldan daha  çok yoğun ilgi görüyor. Bu yıl ilk kez tüm ilçeler gibi Dilovası’nda da bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İlk emri oku olan dinin mensupları olarak, ‘bana bir harf öğretenin ben kölesiyim’ diyen medeniyetin mensupları olarak okumanın ne kadar anlamlı olduğunu biliyoruz.  Son yıllarda kitap edinme alışkanlığı var ama okuma alışkanlığı yok. İlkokul, ortaokul, üniversite öğrencilerimize bu tarz fuarlar ile her türlü kitabı temin edeceğiz. Bu fuarımızda her türden binlerce kitabımız var. Vatandaşlarımız bu kitaplardan faydalansınlar. İnşallah bu fuarlar okumanın önemini bir kere daha toplumda önümüze çıkarır ve daha fazla okumaya başlarız. Bu sayede hem okumak kültürümüz artacak hem de yeni yazarlar elde edebiliriz. Halkımız hizmetin en iyisine ve mükemmeline layıktır” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki