Dilovası’nda demokrasi nöbetlerine devam ediliyor

Dilovası’nda demokrasi nöbetlerine devam ediliyor
20 Temmuz 2016, Çarşamba - 13:05

Dilovası Belediyesi önünde toplanan binlerce vatandaş dün de vatandaşlar Milli iradeye darbe teşebbüsünün ardından demokrasi nöbetine devam büyük bir katılımla devam etti.

Dilovası Belediyesi önündeki alanda İlçe Kaymakamı Hulusi Şahin ve Belediye Başkanı Ali Toltar başta olmak üzere binlerce ilçe halkı demokrasi nöbetine,    sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

Güneşin batmasıyla birlikte Belediye önündeki alanda toplanan vatandaşlar yine topluca kılınan Akşam namazının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile dualar edildi. Dilovası Belediyesi tarafından alandaki vatandaşlara su ve çay ikramı sürekli yapılıyor.

Belediye hizmet binası önündeki demokrasi nöbeti,  İlçe Kaymakamı Hulusi Şahin ve Belediye Başkanı Ali Toltar’ın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları,  sivil toplum örgütü temsilcileri, ilçede bulunan  siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katılımıyla yapılıyor.

Belediye Başkanı Ali Toltar vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada  “Demokrasi nöbetlerimize yine burada halkımızın duyarlılığıyla devam ediyoruz. Burada olmakla büyük bir görevi yerine getirdiğimden mutlu olduğunu hissettiğim değerli ilçe halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün yine bir demokrasi nöbetindeyiz.  Bir kez daha burada belirtmek istiyorum, aziz millete silah çeken, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi kasta edenler  en ağır şekilde cezalarını çekecekler. Şehitler verdik onlar için bir kez daha  dua edelim. Yaralılarımız var acil şifalar dileyelim. Ülkemizin dört bir köşesinde sokaklara çıkan halkımıza ve darbe girişimine karşı, milli birliğimize destek veren tüm siyasi partilere ve yöneticilerine de teşekkür ediyoruz. Bugün bir ve  birlik olma günüdür. Burada yine bir kez daha belirtmek istiyorum Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan meydanlardan çekilebilirsiniz diyene kadar bu meydanlarda demokrasi nöbetine devam edeceğiz. Allah birliğimizi dirliğimizi ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki