Dilovası’nda İftarın ikinci durağı Cumhuriyet Mahallesi oldu

Dilovası Belediyesi’nin yüzlerce vatandaşı aynı masada topladığı sokak iftarlarının ikincisi, Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirildi. İftara, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Başkan Yardımcıları ile vatandaş katıldı.
03 Temmuz 2014, Perşembe - 16:58


Birbirlerini tanımayan insanları aynı masada yer almalarını, tanışarak komşuluk ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlayan ve sokak iftarların ikinci durağı olan Cumhuriyet Mahallesi, Gül Camii’nde iftara ilgi büyük oldu. İftar yemeğine katılan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, yaptığı iftar konuşmasında “Ramazan ayı, birlik ve beraberliğe bizleri davet eden, dayanışmayı ve paylaşmayı sağlayan, komşuluk vecibelerini en güzel şekilde öne çıkaran bir aydır. Fakirin, fukaranın, yetimlerin, öksüzlerin, yaşlıların, kimsesizlerin elinden tutulacağı bir aydır. Baştanbaşa manevi duygularımızı öne çıkaran bir aydır.” dedi. 

Vatandaşları Belediye’nin Ramazan etkinliklerine davet eden Başkan Toltar, “Bu ay Dilovası Belediyesi olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Halkımızla iç içe olmaktan gurur duyuyoruz. Ramazan ayı boyunca 13 noktada düzenleyeceğimiz sokak iftarı etkinliğimizin ikincisini gerçekleştiriyoruz. İnşallah bundan sonraki iftar programlarında da her mahallemizde olacak ve halkımız ile birlikteliğimize devam edeceğiz.” dedi. Aile sıcaklığında gerçekleşen iftardan sonra, mahalleli ile sohbet eden Başkan Toltar, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki