Dilovası’nda Kutlu Doğum Coşkusu

20 Nisan 2015, Pazartesi - 14:07

Dilovası’nda Kutlu Doğum haftası coşkuyla kutlandı.

 

Kutlu doğum haftası dolayısı Dilovası’nda da bir birinden güzel etkinlikler düzenleniyor. Dilovası İlkokulunda düzenlenen programa Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Meclis üyeleri, daire müdürleri, oku l müdürler, muhtarlar, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

HER ŞEYİ O’NDAN ÖĞRENDİK

Yaşantımızın her anında Peygamberimizin örnek ahlakı ve güzel sözlerini rehber edinmeliyiz diyerek konuşmasına başlayan Başkan Toltar,” Bizler iyiliği kötülükten ayırt etmeyi, hak ile batılın arasına set koymayı, birbirimizi sevmeyi, samimiyeti ve samimiyetle birbirimize kardeş demeyi ondan öğrendik. Ahlaklı olmayı ve ahlaklı bir toplum inşa etmeyi, erdemli olmayı, insana saygının en yücesini, adaletle yönetmeyi, barışı, huzuru ve sükûneti ondan öğrendik. Kısacası dünya hayatımıza mana katan tüm erdemli davranış ve değerleri ondan öğrendik” dedi.

 

TÜM İNSANLIK İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI

Peygamberimizin doğuşunun ve peygamber olarak seçilişinin tüm insanlık için bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin,”Yüce Peygamberimiz (S.A.V.) peygamberler zincirinin son halkasıdır ve kıyamete kadar tüm insanlar için örnek bir şahsiyettir. Dinde samimi olmanın ölçüsü Peygamberimizi örnek almak ve O’nun yolundan gitmektir” dedi.

 

KURAN-I KERİM TİLAVETİ İLE DEVAM ETTİ

Gültepe Cami imamı Mustafa Bayram’ın Kuran-ı Kerimi tilaveti ile devam eden program Peygamber Efendimize Mektup yarışmasında birinci olan 3. Sınıf öğrencisi Meryem Kaya’nın mektubunu okuması ile devam etti.

 

TÜRKİYE’DE İLK

Türkiye’de ilk defa Dilovası İlkokulu tarafından düzenlenen 400 velinin katıldığı Veliler Arası 40 Hadis ezberleme yarışmasında ilk beşe giren velilere ödülleri verildi.

 

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Dilovası İlkokulu Müdürü Salih Gönen’li programın kapanış konuşmasında günün anlam ve öneminden bahsettikten sonra, “Veliler Arası 40 Hadis ezberleme” yarışması projemizin gerçekleştirilmesine destek veren kaymakamımıza, belediye başkanımıza, milli eğitim müdürümüze, müftümüze ve  bu projeyi geliştiren, uygulayan okulumuz öğretmenlerine ve medeni cesaret gösterip yarışmamıza katılan değerli velilerimize teşekkür ederim” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki