Dilovası’nda, Mevlana’yı Anma Programı Düzenledi

Dilovası’nda, Mevlana’yı Anma Programı Düzenledi
26 Aralık 2015, Cumartesi - 16:30

 

 

Dilovası Belediyesi Kültür Merkezinde, Mevlanayı vuslatın 742. yıldönümünde düzenlediği programla anıldı. Sözlerde, semada ve kum sanatında Mevlananın öğretileri yer aldı.

 

Dilovası Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çolakoğlu Metalurji  Mevlanayı anma etkinlikleri kapsamında anma gecesi düzenledi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programında Kuran-ı Kerim ve  ilahiler ile okundu.  Semazen ekibi, gösterisine büyük ilgi gösterildi. Program Mehmet Zeki Obdan İlkokulu öğretmenleri tarafından hazırlanarak Mevlananın hayatını, öğretilerini, sevgi, saygı ve hoşgörüsünü söz ve müzik eşliğinde perdeye taşındı.

Programa Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, şehir dışında toplantıda olduğu için katılamazken Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Gültekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, Çolakoğlu Metalurji Halkla İlişkiler Koordinatörü Enis Şener, okul ve  daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Karataş: Kardeşliğe İhtiyacımız Var

Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş, Celâlettin Rumi’nin  yaşamı ve düşünceleri hakkında bilgi verdi. Mevlana’nın her dönem geçerli fikirlerinin önemine değinen Karataş, “ Celâlettin Rumi’nin  düşünceleriyle bize aktardığı kardeşliğe, sevgiye, saygıya, muhabbete, insanlığa ihtiyacımız var” dedi. Karataş, 10 ana maddede topladığı toplumsal ilişkiler ve kardeşlik üzerine fikirlerini izleyicilerle paylaştı.

Programa yoğun ilgi gösteren Dilovası halkı, organizasyon nedeniyle Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’a ve proğramda emeği geçen Milli Eğitim Müdürlüğüne, Çolakoğlu Metalurji yetkileri ile Mehmet Zeki Obdan İlkokulu Müdürü Salih Toltar ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki