Dilovasında Ramazan Dolu Geçiyor

Ramazan ayının 20. Gününde, 8’nci geleneksel iftar yemeği Çerkeşli mahallesinde yapıldı.
17 Temmuz 2014, Perşembe - 15:16

 İftar yemeğine Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İmes Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Süheyl Erboz ve yönetim kurulu üyeleri, Dilovası Ak Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut ve yönetimi, Gençlik Kolları Üyeleri, Çerkeşli Mahalle Muhtarı Aytaç Erdem, Çerkeşli Spor Kulübü üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Rabbimiz bizleri Ramazan ayının sağlık ve mutluluk içinde, Kadir gecesi ve Ramazan bayramına ulaştırsın, sofralarımızdan bereketini eksik etmesin” diyerek temennide bulundu. Toltar, “halkımızın emanetine en iyi şekilde sahip çıkacak,  hesap verebilecek ve sizlerle sadece bugün değil, her zaman bir arada olacağız” dedi.

ÖNEMLİ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

İftar yemeği sonrasında konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “ 10 Ağustosta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine adım adım yaklaşıyoruz. Önemli bir süreçten geçiyoruz. Vatandaşımız doğru bildiğini yapacak, doğru bildiğini yapıyor. 91 yılda ilk defa halk oylamasına sunulan seçim, bir cumhurbaşkanı vadediyor. Oy kullanırken yapılan reformlara, yeniliklere, başarıya bakacağız, ülkemizin geleceği için, ülkemizin dönüşüme ve gelişime devam edebilmesi için en doğru olanı yapacağız. Tüm halkımız doğruyu seçme yolunda, inanıyorum ki 10 Ağustosta yapılacak seçimlerde de fazlasıyla üzerine düşeni yapacaktır” diye konuştu.

BU GÜNLERİ UNUTMAYACAĞIZ

Filistin halkına karşı estirilen teröre, katliamlara karşı sesiz kalmayan Başkan Toltar, “Biz burada rahat bir şekilde iftar sofralarımızda iftarımızı yaparken,  Gazze’de çocuk, kadın yaşlı demeden kardeşlerimizi katlediyorlar. Ne yazık ki kardeşlerimiz zulüm altında can veriyorlar. Gazze’deki kardeşlerimiz için dua etmeliyiz. Yapılan katliamlar insanlık suçudur, internette, gazetelerde, televizyonlarda görüyoruz, ufacık bedenler, masum insanlar suçsuz yere acı çekiyor, yokluk çekiyor. Bu insanlık dramı, annelerin yasları dinse de unutulmayacak, bir gün bu zulüm bitecek ama asla unutmayacağız. Zalimler kendilerine yapılmasını istemediklerini küçük çocuklara yapıyor ” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki